Pompa ciepła do domu 150m2 – jak ją wybrać?

jaka pompa ciepła do domu 150m2 oze projekt

Pompa ciepła to jedno z najlepszych źródeł ciepła. Zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami wzrasta każdego roku. Jaka pompa ciepła do domu 150m2 będzie najlepsza? Dziś poszukamy odpowiedzi właśnie na to pytanie.

Pompa ciepła, szczególnie działająca wspólnie z instalacją fotowoltaiczną, jest doskonałym źródłem ciepła. Działa ona niemal bezkosztowo, a do tego jest niezwykle komfortowa w eksploatacji. Po zainstalowaniu urządzenia, wystarczy je jedynie uruchomić i odpowiednio zaprogramować. Pompa ciepła działa sama i nie wymaga od użytkownika żadnej obsługi. Nie musimy podkładać węgla lub drewna, jak w przypadku tradycyjnych pieców. Niepotrzebne jest też czyszczenie jednostki czy samych kominów, bo nie są one w ogóle wykorzystywane. W przypadku nowo budowanych domów sytuacja jest jeszcze lepsza. Dlaczego? Ponieważ uwzględniając pompę ciepła przy projektowaniu budynku, nie musimy wydzielać kotłowni, dodatkowych pomieszczeń na składowanie opału czy stawiać wcześniej wspomnianych kominów.

Jaka pompa ciepła do domu 150m2 będzie najlepsza?

Pompy ciepła OlsztynPoznaliśmy już zalety posiadania tego rodzaju jednostki grzewczej, a więc przejdźmy do głównego pytania – jaka pompa ciepłą do domu 150m2 będzie najlepsza? Przy wyborze jednostki warto kierować się przede wszystkim producentem urządzenia. Warto zainwestować w sprzęt znanych i sprawdzonych marek, które mają duże doświadczenie w produkcji tego rodzaju źródeł ciepła. Chodzi tu m.in. o firmy takie jak Daikin, Viessmann, Mitsubishi czy Panasonic.

Co z samą mocą jednostki? Niestety trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wpływ na odpowiedni dobór pompy ma wiele czynników i najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie ze specjalistą. To dobra okazja na zwymiarowanie urządzenia oraz poznanie kosztów inwestycji. Podczas audytu specjalista sprawdzi m.in. izolację budynku czy ilość spalanego obecnie opału i na tej podstawie będzie można określić, jakie urządzenie do domu 150m2 będzie odpowiednie. Oprócz mocy znaczenie będą miały dodatkowo współczynniki efektywności pompy ciepła.

Jak sfinansować inwestycję?

zlikwiduj kopciuchaWielu przyszłych inwestorów zastanawia się, jak sfinansować zakup pompy ciepła. Istnieje na to wiele sposobów. Za inwestycję możemy zapłacić oczywiście gotówką lub przy pomocy korzystnego kredytu. Przede wszystkim warto jednak przeanalizować wszystkie dostępne opcje dofinansowania. Jednym z nich jest „Czyste Powietrze„. To rządowy program, którego budżet to ponad 100 miliardów złotych! Dzięki tym środkom znacznie możemy obniżyć koszty całej inwestycji. Sporo samorządów opracowuje również własne programy dofinansowujące. Tak jest m.in. w mieście Warszawa, która walczy o poprawę jakości powietrza i przygotowała. Dzięki połączeniu kilku programów, całkowity koszt wymiany starego źródła ciepła może nas kosztować zaledwie kilkaset złotych. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: „Zlikwiduj kopciucha: pompa ciepła nawet za 500 zł”.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w pompę ciepła lub instalację fotowoltaiczną, skontaktuj się ze specjalistą w swoim regionie lub odwiedź jeden z naszych salonów sprzedaży.

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM