Pompa ciepła do domu 140m2 – jaką wybrać?

Jaka pompa ciepła do domu 140m2 oze projekt

Jaka pompa ciepła do domu 140m2 będzie odpowiednia? Takie pytanie bardzo często pada z ust potencjalnego inwestora. Czy można określić moc jednostki wyłącznie na podstawie powierzchni domu? Jak sfinansować zakup tego typu źródła ciepła? Odpowiedź m.in. na te pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.

Coraz więcej polskich domów ogrzewanych jest poprzez pompy ciepła. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić. Pompy ciepła to nowoczesne rozwiązania technologiczne, które są niezwykle komfortowe w użyciu. Jednostkę wystarczy jedynie uruchomić, a następnie odpowiednio zaprogramować. Pompy ciepła nie musimy czyścić, przy jej zastosowaniu nie potrzebne są również kominy, kotłownie czy pomieszczenia gospodarcze na przechowywanie opału. Jeśli zastanawiasz się, jaka pompa ciepła do domu 140m2 będzie najlepsza oraz jak sfinansujesz jej zakup, to dobrze trafiłeś. Najpierw poszukamy odpowiedzi na drugie z pytań.

Dofinansowania na pompy ciepła

pompy ciepłaPompa ciepła to przede wszystkim nieoceniona wygoda. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, możemy mówić również o w pełni darmowym ogrzewaniu. Jak to możliwe? Jednostka do swojego działania wykorzystuje powietrze, a w niektórych przypadkach grzałkę elektryczną. Jeśli zatem instalacja fotowoltaiczna produkuje nam darmową energię elektryczną, nasza pompa ciepła również pracuje za darmo.

Jeśli chodzi o sfinansowanie całej inwestycji, istnieje na to wiele sposobów. Możemy uruchomić korzystny kredyt, aby cały koszt pompy ciepła rozłożyć na raty. W tym miejscu warto przede wszystkim powiedzieć o dofinansowaniach. Głównym i największym rządowym programem ułatwiającym wymianę starego źródła ciepła jest „Czyste Powietrze”. Dzięki niemu, możemy uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dofinansowania.

Oprócz tego wiele samorządów przygotowało własne formy wsparcie, w celu poprawy jakości powietrza. Doskonałym tego przykładem jest Warszawa i program „Zlikwiduj Kopciucha„. Dzięki tego rodzaju dofinansowaniom, jak już pisaliśmy na naszym portalu, całą inwestycję możemy sfinansować za zaledwie kilkaset złotych.

Jaka pompa ciepła do domu 140m2?

jaka pompa ciepła do domu 130m2?Na koniec spróbujemy poszukać odpowiedzi na główne pytanie, a więc jaka pompa ciepła do domu 140m2 będzie odpowiednia. W tym przypadku trudno wskazać konkretną moc urządzenia, bowiem składa się na to wiele czynników. W przypadku nowo budowanych domów, specjalista dobiera moc pompy na podstawie zapotrzebowania na ciepło zawartego w projekcie domu. Jak to jest w przypadku pompy ciepła do starego domu? Żeby odpowiednio zwymiarować jednostkę, również niezbędne jest spotkanie ze specjalistą. Dopiero po audycie zostanie dobrana odpowiednia moc pompy. Jakich pytań możemy spodziewać się podczas spotkania ze specjalistą? Kluczowe znaczenie ma rodzaj izolacji, ilość spalanego obecnie opału czy liczba osób zamieszkujących dom. W związku z tym, jeszcze przed spotkaniem warto przygotować takie dane, aby usprawnić cały proces wymiarowania pompy ciepła.

Zainwestuj z OZE Projekt

Jesteśmy specjalistami z zakresu pomp ciepła oraz fotowoltaiki. Posiadamy własne ekipy monterskie, pomagamy klientom zdobyć dofinansowanie, ale przede wszystkim pracujemy na najwyżej klasy sprzęcie. Instalowane przez nas pompy ciepła to produkty światowych gigantów, takich jak: Daikin, Viessmann, Bosch, Panasonic czy Mitsubishi. Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją skontaktuj się ze specjalistą OZE Projekt lub odwiedź jeden z naszych salonów sprzedaży.

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM