Pompa ciepła do domu 130m2 – w jaki sposób ją wybrać?

jaka pompa ciepła do domu 130m2? oze projekt

Powierzchnia większości domów jednorodzinnych w Polsce to ok. 100-150m2. W tym artykule sprawdzimy, jaka pompa ciepła do domu 130m2 będzie odpowiednia. Przyjrzymy się również producentom tego typu źródeł ciepła i wyjaśnimy, dlaczego warto zaufać OZE Projekt.

Czyste powietrze pompy ciepłaWłaściciele coraz większej ilości domów jednorodzinnych decydują się na instalację pompy ciepła. Ten fakt nie powinien nikogo szczególnie dziwić, bowiem jest to niezwykle komfortowe, czyste, a w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, również niemal bezkosztowe źródło ciepła. Jesteś zainteresowany inwestycją we własną jednostkę i zastanawiasz się, jaka pompa ciepła do domu 130m2 będzie odpowiednia? Niestety nie możemy wskazać Ci konkretnej mocy pompy, którą musisz zainstalować.

Niezbędne jest do tego spotkanie ze specjalistą, który wykona szczegółowy audyt, ponieważ dobór odpowiedniej jednostki uzależniony jest nie tylko od powierzchni domu. Co warto jednak wiedzieć przed takim spotkaniem i o co na pewno zapyta nas opiekun klienta? Fundamentalne znaczenie ma izolacja budynku. Oprócz tego będziemy musieli określić liczbę jego mieszkańców, a jeśli nie jest to nowobudowany dom, to również ilość spalanego obecnie opału. Podsumowując – jaka pompa ciepła do domu 130m2 będzie odpowiednia? Składa się na to wiele czynników i aby poznać konkretną moc jednostki oraz szczegółową wycenę, niezbędny jest audyt specjalisty.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Jaka pompa ciepła do domu 100m2Przy odpowiednim doborze pompy ciepła istotna jest nie tylko jej moc. Na co zatem jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Równie ważny jest też producent źródła ciepła. Wybierają jednostkę, warto postawić na sprawdzone marki. Dzięki temu mamy gwarancję jakości oraz trwałości urządzenia.

Co jeszcze wyróżnia największych producentów pomp ciepła? Przede wszystkim najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne poprzedzone szczegółowymi badaniami. Pompy ciepła których producentów zatem najlepiej wybrać? Markami wartymi uwagi są Daikin, Viessmann, Panasonic czy Mitsubishi. Warto także zwrócić uwagę na współczynniki efektywności pomp ciepła.

Wybierz OZE Projekt

Wybór odpowiedniego instalatora jest równie ważny, co wybór producenta pompy ciepła. Wybierając OZE Projekt, możesz liczyć na najwyższy standard obsługi oraz gwarancję jakości wykonanej inwestycji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii, własne ekipy monterskie oraz najwyższej klasy sprzęt montażowy (Milwaukee, Metabo). Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją, skontaktuj się z oddziałem OZE Projekt w swoim regionie lub odwiedź jeden z naszych salonów sprzedaży. Szczegóły znajdziesz w zakładce kontakt.

Call Now Button