Pompa ciepła do domu 120m2 – która będzie najlepsza?

jaka pompa ciepła do domu 120m2 oze projekt

Odpowiednie zwymiarowanie pompy ciepła jest kluczowe, aby w pełni spełniała ona swoją rolę. W tym materiale sprawdzimy, jaka pompa ciepła do domu 120m2 będzie najlepsza. Przedstawimy Wam również najlepszych producentów tego rodzaju źródeł ciepła oraz podpowiemy, jak sfinansować inwestycję.

Jaka pompa ciepła do domu 100m2Odpowiedni dobór pompy ciepła to jedno, ale równie ważny jest producent jednostki, która będzie dostarczała ciepło do budynku. Jaka zatem pompa ciepła do domu 120m2 będzie odpowiednim rozwiązaniem? Przede wszystkim warto postawić na jednostkę renomowanej marki. Firmy, który od lat zajmują się produkcją tego typu sprzętu mają wysoko rozwiniętą technologię, stosują najwyższej klasy komponenty, ale przede wszystkim mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, które jest niezwykle ważne. Pompy ciepła których producentów zatem najlepiej wybrać? Firmami godnymi polecenia są Daikin, Viessmann, Mitsubishi czy Panasonic.

 

Jaka pompa ciepła do domu 120m2 będzie odpowiednia?

Pompy ciepła OlsztynTo pytanie najczęściej zadają klienci zainteresowani inwestycją w pompę ciepła, którzy posiadają dom o właśnie takiej powierzchni. Czy można udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi? Niestety nie. Pompa ciepła nie jest uniwersalnym urządzeniem dobieranym wyłącznie na podstawie powierzchni ogrzewanego budynku. Żeby odpowiednio zwymiarować jednostkę, potrzebne są również takie informacje jak np.: rodzaj izolacji, liczba mieszkańców, a w przypadku budynków już istniejących, ilość obecnie spalanego opału. Wracając zatem do pytania ze wstępu – jaka pompa ciepła do domu 120m2 będzie odpowiednia? Najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie ze specjalistą, który odpowiednio zwymiaruje pompę i jednocześnie przedstawi szczegółową wycenę inwestycji.

 

Jak sfinansować zakup pompy ciepła?

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, jaką pompę ciepła wybrać, ale również jak sfinansować jej zakup. Oprócz transakcji gotówkowej, jednym z najpopularniejszych sposobów opłacenia inwestycji jest kredyt. Warto jednak mieć na uwadze, że przy zakupie pompy ciepła istnieje wiele form dofinansowania, dzięki którym faktyczny koszt przedsięwzięcia będzie o wiele niższy. Mowa w tym przypadku m.in. o programie „Czyste Powietrze” czy warszawskim dofinansowaniu „Zlikwiduj kopciucha”. Jeśli jesteś interesowany inwestycją w pompę ciepła, odwiedź jeden. naszych salonów sprzedaży lub skontaktuj się ze specjalistą OZE Projekt w swoim regionie.

Call Now Button