Pompa ciepła do domu 100m2 – jaką wybrać?

jaka pompa ciepła do domu 100m2 oze projekt

Wielu przyszłych inwestorów zastanawia się, jaka pompa ciepła do domu 100m2 będzie odpowiednia. W tym artykule sprawdzimy, na co warto zwrócić uwagę i jaką pompę dobrać, żeby jej wydajność była odpowiednia.

Jednymi z pierwszych pytań, które specjalista słyszy podczas spotkania z klientem są np.: jaka pompa ciepła do domu 100m2 i ile to będzie kosztowało. W pierwszej części tego artykułu chcielibyśmy pochylić się nad pierwszą z kwestii.

Jaka pompa ciepła do domu 100m2?

Jaka pompa ciepła do domu 100m2Jednym z podstawowych i najważniejszych parametrów pompy ciepła jest jej moc grzewcza. W praktyce oznacza to, jak sama nazwa wskazuje, jaką ilość energii pompa jest w stanie dostarczyć do instalacji. Jeśli chodzi o dom o powierzchni 100m2 orientacyjną wielkość pompy ciepła, możemy wyliczyć poprzez przemnożenie powierzchni domu przez jego zapotrzebowanie na energię. W przypadku nowych domów jednorodzinnych zapotrzebowanie to wynosi ok. 50 W/m2. W takim przypadku działanie to będzie wyglądało następująco: 100m2 x 50w = 5kW.

Jaka zatem pompa ciepła do domu 100m2 będzie odpowiednia? Inwestor powinien wybrać pompę o mocy 5kW. Warto jednak mieć na uwadze, że powyższe obliczenia nie są uniwersalne. Duży wpływ na dobór źródła ciepła ma również m.in. ocieplenie budynku – szczególnie w przypadku pompy do starego domu. W związku z tym, w celu odpowiedniego zwymiarowania pompy ciepła, niezbędne jest spotkanie ze specjalistą.

Koszt inwestycji i sposób finansowania

Czyste powietrze pompy ciepłaJeśli klient już wie, jaka pompa ciepła do domu 100m2 będzie odpowiednia, wtedy najczęściej pada pytanie o cenę. Kwoty jakie musimy zapłacić za egzemplarz odpowiedni dla naszego domu są mocno zróżnicowane. Zależy to od producenta jednostki, generacji pompy, współczynnika efektywności COP i SCOP ale przede wszystkim jej mocy. Ile zatem będzie nas kosztowała pompa ciepła do domu 100m2? Niestety nie można udzielić szczegółowej odpowiedzi na to pytania.

Największy wpływ na koszt pompy ciepła, tak jak już wspomnieliśmy, ma rozmiar jednostki. Ten dobierany jest do każdego budynku indywidualnie i w celu odpowiedniego zwymiarowania nie powinniśmy kierować się uniwersalnym wzorem. Moc naszej pompy zależy między innymi od tego, jak docieplony jest dom, który chcemy ogrzewać pompą ciepła, ile osób go zamieszkuje czy w jakiej strefie klimatycznej się on znajduje. Żeby zatem odpowiednio zwymiarować pompę ciepła niezbędny jest szczegółowy audyt i na tej też podstawie będziemy mogli wyliczyć koszty inwestycji.

Pompy ciepła Olsztyn: Wybierz OZE Projekt

Pompy ciepła to doskonałe rozwiązanie na ogrzanie domu. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu źródłem ciepła, to skontaktuj się z nami. Olsztyn jest miastem z którego się wywodzimy, ale pompy ciepła instalujemy na terenie całej północnej i centralnej Polski. Odwiedź zakładkę kontakt i skontaktuj się ze specjalistą w swoim regionie lub odwiedź nas salon sprzedaży w Olsztynie.

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM