Jak wygląda montaż klimatyzacji?

jak wygląda montaż klimatyzacji

Wielu potencjalnych Klientów, jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie jednostki chłodzącej zastanawia się, jak wygląda montaż klimatyzacji. W tym artykule przybliżymy Wam ten proces. 

Etapy montażu klimatyzacji

Montaż klimatyzacji, podobnie jak każdego innego urządzenia elektromechanicznego wymaga precyzji i dbałości o każdy szczegół. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest również prawidłowe wykonanie montaży kolejnych Komponentów. Jakie są etapy instalacji klimatyzacji? Jakie pierwsza montowana jest zwykle jednostka wewnętrzna urządzenia. W ustalonym miejscu poziomowany i przykręcany jest stelaż, na którym zamontowana zostanie parownica. Następnie, poprzez wywiercony otwornicą tunel w ścianie przeprowadzone muszą zostać rury i kable elektryczne. Wówczas, na po drugiej ścianie budynku instalowana jest jednostka zewnętrzna. Jednym z ostatnich etapów montażu klimatyzacji jest podłączenie przewodów freonowych oraz odpowietrzenie układu. Na koniec usuwana jest z niego wilgoć i wykonywany jest test szczelności. Jeśli przebiegnie on prawidłowo, wówczas można zacząć korzystać z urządzenia chłodniczego.

Serwis klimatyzacji

Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez potencjalnych inwestorów dotyczy serwisu klimatyzacji i tego czy jej przeprowadzanie jest konieczne. W przypadku tego typu urządzeń regularny serwis jest niezwykle ważne. Dzięki temu nie tylko nie stracisz gwarancji, ale przede wszystkim klimatyzacja będzie pracowało w pełni prawidłowo. Serwis klimatyzacji to również doskonała okazja aby przeprowadzić drobne prace pozwalające na usunięcie potencjalnych awarii, a także do ogrzybienia układu.

Klimatyzacja z OZE Projekt

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w klimatyzację, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy najwyższej jakości urządzenia czołowych światowych producentów. Są to między innymi klimatyzatory marki Fujitsu, azjatyckiego lidera produkcji urządzeń chłodzących, które dają cały szereg możliwości. Dzięki naszym specjalistom poznasz schemat działania urządzenia, odpowiednio zwymiarujemy Ci jednostkę, a także przedstawimy szczegółową wycenę. Co ważne, takie spotkanie jest darmowe i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu.

Call Now Button