W jaki sposób wybrać pompę ciepła?

jak odpowiednio dobrać pompę ciepła oze projekt

Jak odpowiednio dobrać pompę ciepła? Z tym pytaniem mierzy się każdy inwestor zainteresowany tego typu źródłem ciepła. W tym artykule opowiemy Wam, jak wygląda proces doboru pompy ciepła oraz na co trzeba zwrócić uwagę.

Dobre zwymiarowanie źródła ciepła jest niezbędne, żeby pokryło ono zapotrzebowanie budynku na ciepło. Jak odpowiednio dobrać pompę ciepła, żeby jej działanie było w pełni satysfakcjonujące? Przede wszystkim niezbędny jest szczegółowy audyt, dzięki któremu będzie można dobrać odpowiedni rozmiar pompy. Jakie dane są zatem potrzebne? Jedną z ważniejszych kwestii jest izolacja budynku. W tym przypadku chodzi nie tylko o ocieplenie ścian, ale również izolacje podług czy dachu. Pamiętajmy, im lepsza izolacja, tym pompa ciepła będzie wydajniej pracować. Co to oznacza? Będziemy potrzebowali mniejszej, a co za tym idzie tańszej jednostki, która będzie zużywała mniej prądu.

Jak odpowiednio dobrać pompę ciepła w istniejącym budynku?

Jaka pompa ciepła do domu 100m2W przypadku nowo budowanych domów pompę ciepła dobieramy na podstawie zapotrzebowania budynku na ciepło. W tym wypadku nie musimy się zatem martwić szczegółowymi wyliczeniami, bo wszystko zawarte jest w projekcie domu. Co jednak w przypadku budynków, które już istnieją? Najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie ze specjalistą, który dokona odpowiednich kalkulacji. Niezbędne będą do tego takie informacje jak: ilość spalanego obecnie opału, temperatura, którą utrzymujemy na kotle czy rodzaj ogrzewania. Na podstawie m.in. tych danych opiekun klienta dokonuje szczegółowych wyliczeń, dzięki którym możliwe jest też przedstawienie szczegółowej wyceny.

Pompy ciepła Olsztyn: wybierz OZE Projekt

Jeśli Olsztyn jest miastem, w którym mieszkasz i chcesz zainstalować w swoim domu pompę ciepła, odwiedź nasz salon sprzedaży przy ulicy Lubelskiej 32. Jeśli jednak jesteś z innego regionu Polski, a jesteś zainteresowany tego typu źródłem ciepła, przejdź do zakładki kontakt i skontaktuj się ze specjalistą w swojej okolicy. Przypomnijmy, że w OZE Projekt mamy fachowców z zakresu energetyki, inżynierów budownictwa czy monterów. Dzięki pompie ciepła sam przekonasz się, że jest to jedna z najtańszych metod ogrzewania domu i wody. Ogromnym plusem tego typu rozwiązania jest również to, że są one niezwykle komfortowe w użytkowaniu i nie wymagają niemalże żadnej ingerencji. Wystarczy jedynie uruchomić pompę i odpowiednio ją zaprogramować.

Pompa ciepła, to najnowocześniejszy system ogrzewania domu i wody użytkowej, który niesie za sobą szereg korzyści. Jest tanio, czysto oraz ekologicznie.

Interesuje was montaż pompy ciepła w Warszawie? Skontaktujcie się z OZE Projekt!

Żeby jednak dobrać odpowiednie urządzenie do danego budynku, niezbędne jest zebranie wielu informacji. Wtedy też, możliwe jest podanie konkretnej kwoty inwestycji. Dlaczego niezbędny jest obszerny wywiad z inwestorem oraz dokładne sprawdzenie budynku, w którym ma stanąć pompa ciepła? Opowiada o tym nasza specjalistka Anna Tarajda.

Call Now Button