Inwestycje w fotowoltaikę – czy to dobry czas?

inwestycja fotowoltaika oze projekt

Wiele osób zastanawia się teraz nad założeniem instalacji fotowoltaicznej. Czy to jest dobry czas na inwestycje? Zdecydowanie tak! I to z niejednego powodu.

Jednym z głównych powodów, dla których inwestycje w instalację fotowoltaiczną opłacają się nawet teraz, jest fakt, że energię elektryczną zużywamy cały czas. Tym samym nasze rachunki za prąd są nieustannie tak samo wysokie. Fotowoltaika pozwoli nam zredukować koszty, które ponosimy za energię elektryczną. I to znacznie. O ile dokładnie? Odpowiedzią na to pytanie niech będą nasi klienci, których łączna kwota jaką w ciągu roku przeznaczają na rachunki za energię elektryczną jest mniejsza od tej, jaką wcześniej płacili za jeden miesiąc.

Część osób twierdzi, że dobrym rozwiązaniem na zainwestowanie pieniędzy, może być ich umieszczenie na lokacie. Czy na pewno? Bez wątpienia jest to ciekawy pomysł, ale na pewno nie jest on tak korzystny jak instalacja fotowoltaiczna. Dlaczego? Roczny zwrot z inwestycji w fotowoltaikę wynosi ponad 10 proc. Jeśli chodzi o lokatę, wynosi ona zazwyczaj tylko kilka procent…

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto inwestować w fotowoltaikę są programy rządowe i samorządowe. Jeśli zainwestujemy w instalację, możemy otrzymać 5 tysięcy złotych zwrotu z programu „Mój Prąd„. Ponadto, możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Dodatkowe programy oferują również coraz częściej samorządy, dzięki czemu ostateczny koszt instalacji jest jeszcze niższy, a zwrot inwestycji następuje jeszcze szybciej.

Niektórzy obawiają się również, że nie są w stanie pokryć kosztów instalacji fotowoltaicznej. Uspokajamy – tego typu inwestycje, można pokryć w bardzo prosty sposób. Finansując fotowoltaikę przy pomocy korzystnego kredytu, możemy przesunąć pieniądze, które przeznaczamy obecnie na rachunki za energię elektryczną, na spłatę raty za instalację. W ten sposób inwestycję spłacimy w kilka lat, a przez kolejne kilkanaście, będziemy cieszyli się niskimi rachunkami. Warto dodać, że pierwszą ratę kredytu, możemy odroczyć również nawet o trzy miesiące.

To tylko niektóre przykłady korzyści, jakie osiągamy inwestując w fotowoltaikę. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu inwestycją, sprawdź, jak wybrać odpowiedniego wykonawcę zadania. Informacje na ten temat, możesz znaleźć —> tutaj.

Call Now Button