Inteligentne domy to bez wątpienia technologia przyszłości, która powoli staje się codziennością. Nasza firma będąc liderem rynku uzbrajania budynków umożliwia modyfikację obiektów do budynków typu SMART. Dzięki zawiązaniu współpracy z austriackim przedsiębiorstwem Loxone, wachlarz naszych usług pozwala na stworzenie domu doskonałego, w którym dzięki integracji poszczególnych rozwiązań, sterowanie większością urządzeń będzie prostsze niż Ci się wydaje. Jakie urządzenia mogą zostać włączone do scentralizowanego układu? Chodzi między innymi o systemy grzewcze w postaci pomp ciepła, ogrzewania podłogowego i klimatyzatorów, oświetlenie budynku czy jego zaciemnienie. Dzięki funkcjonalnym aplikacjom, możliwe jest także uruchomienie systemów bezpieczeństwa oraz audio.

Inteligentny dom

Inteligentny dom = pełna kontrola w zasięgu ręki!

OZE Projekt - kolory marki
Zalety inteligentnego domu

Zalety inteligentnego domu

Inteligentne domy to nie tylko dodatkowy gadżet dla fanów nowych technologii. To wyposażenie obiektów w funkcjonalne rozwiązania ułatwiające codzienne życie. Jakie są największe zalety tego rodzaju obiektów? Przede wszystkim poprawa komfortu. Możliwość obsługi większości urządzeń poprzez wykonanie kilku kliknięć w smartonie jest wyjątkowym udogodnieniem. Domy inteligentne to również poprawa bezpieczeństwa. Pełna kontrola na alarmem, monitoringiem czy roletami i zamkami antywłamaniowymi sprawia, że budynek staje się prawdziwą twierdzą. Kolejną zaletą montażu oferowanych przez nas rozwiązań jest możliwość zdalnej obsługi wielu urządzeń. Wracasz z wakacji w egzotycznym kraju w jesienny wieczór? Uruchom ogrzewanie jeszcze przed swoim powrotem, a od razu poczujesz ciepło rodzinnego domu. Po dniu spędzonym w pracy marzysz o przyjemnym chłodzie? Włącz klimatyzację jeszcze przed wyjściem z biura. To jednak tylko niektóre udogodnienia oferowane przez inteligentne domy. Skontaktuj się z nami, aby poznać pełnie ich możliwości.

Ile kosztuje stworzenie inteligentnego?

Ile kosztuje stworzenie inteligentnego?

Częste pytanie, które zadają potencjalni inwestorzy dotyczy kosztu budowy inteligentnego domu. Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Trudno podać nawet widełki cenowe związane z realizacją tego typu inwestycji. Dlaczego? Ponieważ składowych ostatecznej ceny jest naprawdę wiele. Koszt uzbrojenia budynku w SMART rozwiązania uzależniony jest między innymi od ilości i rodzaju sprzętu podłączonego do zintegrowanego systemu. Wpływ na cenę ma również powierzchnia obiektu, a także funkcje, które zostaną w nim uruchomione. Jeśli zatem jesteście zainteresowani stworzeniem inteligentnego domu, który w pełni umożliwi korzystanie z technologii na miarę XXI wieku, konieczne jest spotkanie z naszym specjalistą. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu będzie on wstanie wykonać precyzyjny projekt, na podstawie którego nakreślone zostaną koszty inwestycji.

Czy warto inwestować w inteligentne rozwiązania?

Czy warto inwestować w inteligentne domy?

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w inteligentne domu. W tym przypadku możemy posłużyć się przykładem. Jeszcze kilka lat temu samochody elektryczne wydawały się być zupełnie zbędne, a ich produkcja miała zakończyć się po kilku latach ze względu na brak zainteresowania. Obecnie posiadacze tego rodzaju pojazdów cieszą się ogromnymi korzyściami, w postaci między innymi darmowego parkowania czy możliwością jazdy buspasami omijając korki w zatłoczonych miastach. Ponadto dzięki instalacjom fotowoltaicznym podróżują oni za darmo. Tak też jest ze SMART domami. Centralizacja wielu układów poprawia komfort codziennego życia, a montaż takich urządzeń, jak na przykład czujniki oświetlenia czy temperatury, pozwala sporo zaoszczędzić.

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Pytania i odpowiedzi

OZE Projekt - kolory marki
Czy rozwiązania inteligentne można również wdrożyć w bloku?
Tak, większość z rozwiązań może zostać wprowadzonych również w zabudowie wielorodzinnej. Inteligentne systemy mogą odpowiadać między innymi za sterowanie oświetleniem, roletami czy klimatyzacją.
Jaki jest koszt stworzenia inteligentnego domu?
Koszt realizacji całej inwestycji uzależniony jest od ilości zastosowanych rozwiązań, które mają być zintegrowane w systemie sterowania. Nie można zatem z góry wskazać ceny wykonania całego systemu.
Jakie urządzenia mogą zostać zainstalowane w inteligentnym domu?

Inteligentny dom może zostać wyposażony między innymi w:

  • pompę ciepła,
  • klimatyzację,
  • system nawadniania ogrodu,
  • automatyczne oświetlenie,
  • automatykę sterującą roletami czy bramą garażową,
  • system alarmu oraz monitoringu.
Czy inteligentny dom jest bezpieczny?
Tak, inteligentny dom jest w pełni bezpieczny. Odpowiada za to między innymi system monitoringu obiektu czy alarm, w który można go wyposażyć. Inteligentne rozwiązania są również w pełni bezpieczne pod względem technicznym.
Czy do inteligentnego systemu sterowania urządzeniami można podłączyć tylko niektóre urządzenia znajdujące się w domu?
Tak. Inteligentny dom ma przede wszystkim ułatwić życie domownikom, dlatego wyłącznie od nich zależy, praca których urządzeń zostanie zautomatyzowana. Warto dodać, że w dowolnym momencie można rozbudować cały system inteligentnego sterowania lub odłączyć od niego poszczególne rozwiązania.
Czy inteligentny dom wymaga regularnego serwisowania?
Sam system nie wymaga przeprowadzania regularnych przeglądów czy kontroli jego pracy. Inaczej jest z poszczególnymi urządzeniami, których eksploatacja, a także ewentualne serwisy uzależnione są od zaleceń producenta.