Fotowoltaika Warszawa: cena, instalatorzy, realizacje

Fotowoltaika Warszawa oze projekt

Fotowoltaika w Warszawie jest zakładana na coraz większej liczbie domów jednorodzinnych czy firm. Ogromne zainteresowanie montażem elektrowni słonecznych wynika przede wszystkim z rosnących cen energii oraz korzystnych sposobów finansowania inwestycji.

Jak znaleźć najlepszego instalatora w Warszawie?

Warszawa jest największym miastem w Polsce, dlatego nie dziwi fakt, że jest tam naprawdę wiele firm fotowoltaicznych. Jak jednak znaleźć najlepszego instalatora? Na co powinieneś zwrócić uwagę aby cała inwestycja przebiegła sprawnie i bez żadnych komplikacji? Czym charakteryzują się najlepsze firmy fotowoltaiczne w kraju? Dlaczego opieka posprzedażowa jest tak samo ważna jak sam montaż? Jak widzisz, pytań jest naprawdę wiele i wybór odpowiedniego wykonawcy zadania nie jest prosty, dlatego podpowiemy Ci, co powinieneś wziąć pod uwagę, abyś był zadowolony z usługi. Po pierwsze, najlepsze firmy fotowoltaiczne w Polsce pracują na własnych ekipach monterskich. Dzięki temu sam montaż przebiega sprawnie, szybko i jest on wykonany na najwyższym poziomie. Własne zespoły są również odpowiednio wyszkolone, dzięki czemu niezależnie od technologii montażu będzie on odpowiednio wykonany. Czołowe firmy fotowoltaiczne zajmują się nie tylko instalacją elektrowni, ale załatwiają za klienta wszystkie niezbędne formalności. W tym przypadku mowa o kontakcie z zakładem energetycznym czy pomocy w zdobyciu dofinansowania. Równie ważna jest także opieka posprzedażowa. Dzięki temu w przypadku jakiejkolwiek awarii firma natychmiast jest w stanie pomóc klientowi. Niektóre przedsiębiorstwa prowadzą również monitoring pracy instalacji. W ten sposób zdalnie nadzorowana jest praca elektrowni, a jeśli wymaga tego sytuacja, mogą zostać skorygowane występujące błędy.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?” – to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez potencjalnych klientów. Czy można na nie jednoznacznie odpowiedzieć? Niestety nie. Oczywiście znajdą się firmy, które z góry podadzą cenę instalacji, ale czołowi instalatorzy przygotowują oferty szyte na miarę. Co to oznacza? Żeby poznać cenę instalacji należy spotkać się ze specjalistą na miejscu planowanej inwestycji. Wynika to z faktu, że koszt montażu elektrowni zależy od wielu czynników. Na początku należy dobrać jej odpowiednią moc. Ta określana jest na podstawie obecnego zużycia energii elektrycznej, a w przypadku nowo budowanych budynków jest ona szczegółowo szacowana. Następnie dobierana jest technologia montażu. O ile w przypadku instalacji gruntowych nie jest to mocno skomplikowane, to z elektrowniami usytuowanymi na dachu konieczne są odpowiednie pomiary. Wybór odpowiedniej połaci dachu, jej rozmiar, poszycie czy występujące lukarny mają wpływ na zastosowane komponenty, a od tego zależy cena. Dlatego jeśli chcesz mieć instalacje, która w pełni pokryje Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną niezbędne jest spotkanie ze specjalistą i przeprowadzenie przez niego audytu, na podstawie którego odpowiednio dobrana zostanie moc instalacji i technologia.

Jak sfinansować zakup instalacji fotowoltaicznej?

W związku z rozrastającym się rynkiem fotowoltaicznym ceny instalacji spadają. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym ich koszt może być jeszcze niższy. Jak to możliwe? W tym momencie warto wyszczególnić dwa dwie metody rozwiązań pozwalające na sfinansowanie zakupu instalacji. Pierwsze z nich są możliwości jakie daje firma instalacyjna, a drugą programy rządowe samorządowe. Najlepsze firmy na rynku wprowadzają korzystny system ratalny, który pozwala spłacać instalację fotowoltaiczną zamieniając dotychczasowe rachunki za energię elektryczną. Dzięki temu nie odczujesz zakupu instancji, a z czasem będziesz mógł mówić o czystym zysku. Jak to możliwe? Można to porównać do mieszkania na stancji oraz zakupu własnego mieszania na kredyt. W pierwszym przypadku będziesz zobowiązany płacić właścicielowi mieszkania cały czas, podobnie jak wysoki rachunki za prąd do zakładu energetycznego. Jeśli zdecydujesz się na zakup własnego mieszkania to z czasem spłacisz kredyt i będziesz opłacał jedynie czynsz. Tak samo jest z instalacją fotowoltaiczną, dzięki której już po kilku latach będziesz mógł cieszyć się jedynie niskimi, zwykle wynoszącymi zaledwie kilkanaście złotych rachunkami za prąd. Jeśli chodzi o dofinansowania to w tym przypadku inwestorzy również mają sporo możliwości. Mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na dedykowane specjalnie dla nich  „Dofinansowanie warszawskie”. Ponadto przy wymianie starego źródła ciepła na pompę ciepła, dotację na instalację fotowoltaiczną można otrzymać również z rządowego programu „Czyste Powietrze„. Ponadto już niebawem ma ruszyć kolejna edycja programu „Mój Prąd”, a to będzie kolejną świetną okazją do zdobycia dofinansowania na zakup własnej elektrowni słonecznej.

Wybierz OZE Projekt

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w jedno z najpopularniejszych rodzajów odnawialnych źródeł energii jakim jest instalacja fotowoltaiczna, zachęcamy do wyboru OZE Projekt. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jesteśmy gwarantem bezpiecznej, sprawnej i nieinwazyjnej inwestycji. Załatwiamy za klientów wszystkie formalności, oferujemy korzystne sposoby finansowania oraz pomagamy zdobyć dofinansowanie. Ponadto cały czas nadzorujemy pracę wykonanych przez nas instalacji dzięki zdalnemu dostępowi do monitoringów ich pracy. Nasza firma jest jednym z liderów rynku, czego najlepszym dowodem jest obecność w Stowarzyszeniu Branży Fotowoltaicznej Polska PV, która sprawia, że mamy realny wpływ na kierunek rozwoju tego sektora energetyki w naszym kraju. Ponadto, jako czołowy instalator w kraju pracujemy na własnych ekipach monterskich oraz korzystamy wyłącznie z najwyższej klasy komponentów. Są to między innymi falowniki firmy SolarEdge i Hypontech oraz moduły fotowoltaiczne JA Solar.

Gdzie nas znajdziesz w Warszawie?

Choć nasza firma wywodzi się z Olsztyna, to działa na znacznie szerszym obszarze. W Warszawie wykonane przez nas realizacje znajdują się na takich dzielnicach jak między innymi Białołęka, Żerań, Tarchomin, Gocławek, Skorosze, Ursus, Służew czy Ursynów. Wiele elektrowni zainstalowaliśmy również w pozostałych miejscowościach Mazowsza. Chodzi zarówno o bezpośrednią okolicę Warszawy jak Łomianki, Legionowo czy Wołomin, ale również inne powiaty – płoński, grójecki, wyszkowski czy pułtuski. Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w instalację skontaktuj się z nami. Nasz specjalista odwiedzi miejsce potencjalnej inwestycji, przeprowadzi bezpłatny audyt oraz przedstawi szczegółową wycenę. Takie spotkanie będzie znakomitą okazją do zadania pytań i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Co ważne, jest ono darmowe i do niczego nie zobowiązuje. Poniżej przedstawiamy kilka wykonanych przez instalacji fotowoltaicznych w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia galeriW

Call Now Button