Fotowoltaika w Mrągowie – która firma wykona perfekcyjną pracę?

moduły fotowoltaiczne oze projekt

Fotowoltaika to w Mrągowie wysokowydajny, lukratywny i nieszkodliwy dla środowiska sposób na produkowanie własnej energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne pozyskujące energię pochodzącą z promieniowania słonecznego pozwalają na uniezależnienie się od podwyżek prądu, a w połączeniu z pompą ciepła umożliwiają efektywne ogrzewanie domu niemal za darmo. Warto też wspomnieć o możliwości skorzystania z dopłaty na OZE w ramach programów rządowych. Jaką firmę fotowoltaiczną wybrać, jeśli żyjemy w Mrągowie?

Spis treści:

  1. Fotowoltaika Mrągowo – jakiej firmie warto zaufać?
  2. Czy fotowoltaika w Mrągowie ma sens?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Mrągowie – ekologiczny tandem
  4. Fotowoltaika Mrągowo – zyskaj dofinansowanie na OZE!

Fotowoltaika Mrągowo – jakiej firmie warto zaufać?

Wybranie instalatora, który zrealizuje naszą inwestycję w instalację fotowoltaiczną, może być stosunkowo trudnym zagadnieniem. Nie tylko trzeba wziąć pod uwagę ofertę danej firmy czy cennik usług. Warto dodatkowo uwzględnić doświadczenie przedsiębiorstwa, wykorzystywane do instalacji moduły, falowniki i inne komponenty czy wiedzę pracowników. OZE Projekt może poszczycić się statusem specjalisty w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, o czym świadczyć mogą tysiące wykonanych realizacji m.in. instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszej oferty, możesz mieć pewność, że fotowoltaika do Twojego domu lub firmy pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu roku. Przykładamy ogromną uwagę do każdego aspektu wykonywanych przez nas instalacji – zarówno jeśli chodzi o dobór odpowiedniej mocy modułów i falownika, ale też prawidłowy montaż czy konfigurację inwertera fotowoltaicznego.

Wszystkie zrealizowane przez OZE Projekt inwestycje wyposażone są w najwydajniejsze panele fotowoltaiczne, które figurują w prestiżowym rankingu Tier-1. Mowa tu o modułach Ja Solar, wyposażonych w najnowsze technologie usprawniające pracę systemu fotowoltaicznego, m.in. half cut (ogniwa cięte na pół) minimalizująca negatywne skutki zacienienia modułów.

Fotowoltaika może zostać umiejscowiona na dachu, ale także na gruncie (wtedy używamy specjalnych stelaży, które są wykonywane na nasze zamówienie). To, z którego miejsca panele zaczną produkować energię elektryczną, zależy w dużej mierze od warunków panujących na danym obszarze. Zawsze jednak słuchamy sugestii naszych inwestorów i jesteśmy otwarci na dyskusję.

Czy fotowoltaika w Mrągowie się opłaca?

Mieszkańcy Mrągowa mogą bez przeszkód korzystać z wielu mocnych stron fotowoltaiki i produkować swój własny prąd. Wynika to z faktu, iż w całej Polsce panują bardzo korzystne warunki do generowania uzysków, na skutek czego cena za fotowoltaikę zwróci się stosunkowo szybko.

Działająca instalacja fotowoltaiczna umożliwia uniezależnienie się od opłaty mocowej oraz innych podwyżek prądu. Polska może “poszczycić” się jedną z najwyższych stawek za prąd w całej Unii Europejskiej! Inwestycja w fotowoltaikę pozwala na odczuwalne obniżenie rachunków za prąd – nawet o 90%! Jak to działa? Prąd pozyskiwany przez panele PV przeznaczany jest na pokrycie zapotrzebowania energetycznego, co skutkuje wyeliminowaniem opłat zmiennych. Nie musimy wtedy kupować energii od zakładu, ponieważ sami go produkujemy. Do opłacenia pozostają tylko opłaty stałe, których wysokość to średnio kilkanaście złotych miesięcznie.

Warto także zaznaczyć, że fotowoltaika w Polsce w miesiącach letnich produkuje nadwyżki energii elektrycznej (więcej, niż wynosi zapotrzebowanie na nią), które wysyłane są do zakładu energetycznego Energia z okresu nadprodukcji wykorzystywana jest następnie w okresie, gdy uzysk z instalacji jest niższy np. zimą. Dlatego najlepszy moment na założenie fotowoltaiki to miesiące zimowe. W ten sposób panele będą gotowe do pracy wraz z pierwszymi oznakami wiosny i wyprodukują nadwyżki energii. Warto zaznaczyć, że możesz samodzielnie przechowywać nadprodukcję prądu dzięki magazynowi energii.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Mrągowie – tanie ogrzewanie

Najwięcej korzyści z odnawialnych źródeł energii zyskujemy w momencie, gdy połączymy fotowoltaikę z pompą ciepła, czyli nowoczesnym i bezobsługowym sposobem na ogrzanie domu.

Pompy ciepła pozyskują energię do ogrzewania ze źródeł odnawialnych, np. gruntu czy powietrza i wykorzystują ją do zapewnienia nam komfortu termicznego. Do działania potrzebują prądu, który z kolei może dostarczyć instalacja fotowoltaiczna. W ten sposób nie tylko można produkować tani prąd na własne potrzeby, ale jednocześnie ogrzać pomieszczenia niemal za darmo – bez zatruwania powietrza i dokładania paliwa (jak np. w kotłach na ekogroszek).

Co ciekawe pompy ciepła mogą działać również w trybie chłodzenia, tak jak tradycyjny klimatyzator. To idealne rozwiązanie szczególnie w okresie letnim, gdzie dodatkowo możemy przyspieszyć czas zwrotu inwestycji w to urządzenie. W realizacjach korzystamy głownie z modeli Daikin, w których zastosowano wydajny i ekologiczny czynnik chłodniczy R32.

Fotowoltaika Mrągowo – zyskaj dofinansowanie na OZE!

Rząd wspiera wszelkie działania związane z wkładem Polaków w odnawialne źródła energii. Dlatego też jeśli zainwestujesz w fotowoltaikę i pompę ciepła, możesz zyskać do 37 000 zł w ramach popularnego programu Czyste Powietrze. Nie musisz przy tym martwić się jakimikolwiek formalnościami, ponieważ OZE Projekt pomaga swoim inwestorom w uzyskaniu dofinansowania!

Oprócz tego inwestorzy mogą skorzystać z udogodnienia, jakim jest ulga termomodernizacyjna. Dzięki niej możliwe staje się odliczenie od podstawy opodatkowania 53 000 zł w zeznaniu rocznym PIT. Co można odliczyć? Ulga obejmuje zarówno zakup fotowoltaiki, pompy ciepła, jak również innych rodzajów przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Dodatkowo ulgę termomodernizacyjną da się połączyć np. z ulgą na dziecko.

Myślisz o posiadaniu własnej instalacji fotowoltaicznej lub i/lub ogrzewaniu domu pompą ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button