Fotowoltaika w Ełku – jaką firmę wybrać?

moduły fotowoltaiczne Ełk oze projekt

Instalacja fotowoltaiczna umożliwia tanie, efektywne i ekologiczne produkowanie własnej energii elektrycznej dzięki wykorzystywaniu energii słonecznej. Fotowoltaika zapewnia uniezależnienie się od podwyżek prądu, gdzie w połączeniu z pompą ciepła pozwala na ogrzanie Twojego domu niemal zerowym kosztem. Warto także zaznaczyć, że możesz otrzymać dotację! Sprawdź, czy fotowoltaika w Ełku się opłaca i jaką firmę wybrać!

SPIS TREŚCI:

  1. Fotowoltaika w Ełku – czy się opłaca?
  2. Fotowoltaika Ełk – który instalator jest godny zaufania?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Ełku
  4. Fotowoltaika Ełk– pomożemy Ci w uzyskaniu dotacji na OZE!

Fotowoltaika w Ełku – czy się opłaca?

Zastanawiasz się nad inwestycją w fotowoltaikę i martwisz się, czy instalacja szybko się zwróci? Niepotrzebnie – zarówno w Ełku, jak i całym kraju panują warunki atmosferyczne, które bez przeszkód umożliwiają pozyskiwanie energii ze Słońca. Fotowoltaika umożliwia drastyczne obniżenie rachunków za energię elektryczną – nawet o 90%. To cel jak najbardziej realny. Dlaczego? Każdą fakturę za prąd można podzielić na opłaty:

    • stałe – ich wysokość jest zawsze taka sama (nie zależy od zużytych kWh),
    • zmienne – zależne już od zużycia energii elektrycznej w danym okresie rozliczeniowym.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu lub grucie pozyskuje energię ze Słońca na potrzeby danego budynku, a falownik zamienia wyprodukowany przez moduły PV prąd stały na prąd zmienny. Skutkiem tego jest przede wszystkim uniezależnienie się od podwyżek prądu oraz nowych, obowiązujących od 2021 r. opłat, np. niesławnej opłaty mocowej.

W cieplejszych okresach roku instalacja fotowoltaiczna produkuje nadwyżki energii (więcej, niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne). Nadprodukcja trafia następnie do zakładu energetycznego, który ją za nas przechowuje (jeśli posiadamy magazyn energii, sami magazynujemy nadprogramowe kWh). 80% wysłanej energii możemy odebrać w ciągu 12 miesięcy. W ten sposób, kiedy zimą uzysk z instalacji fotowoltaicznej jest niższy, możemy korzystać z wcześniej wyprodukowanego prądu z okresu nadwyżek.

Fotowoltaika Ełk – który instalator jest godny zaufania?

Ełk jest niewielkim miastem, dlatego znalezienie odpowiedniej firmy fotowoltaicznej może stanowić nie lada kłopot. Dobry instalator powinien móc pochwalić się zarówno atrakcyjną ofertą, jak i bogatym doświadczeniem podpartym szeroką wiedzą na temat fotowoltaiki, energetyki czy inżynierii. OZE Projekt na swoim koncie posiada tysiące wykonanych realizacji. Firma posiada status eksperta w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Jeśli skorzystasz z naszej oferty to możesz mieć pewność, że Twoja instalacja w 100% pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu całego roku.

Każda instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez OZE Projekt jest wyposażone w najwydajniejsze panele fotowoltaiczne. Mowa tu o modułach PV JA SOLAR, wyposażonych w nowoczesne technologie, m.in. powłokę samoczyszczącą czy half cut, minimalizującą negatywne skutki zacienienia.

Moduły PV w większości przypadków montowane są na dachu budynku, choć mogą także wydajnie produkować prąd w formie fotowoltaiki na gruncie. Umiejscowienie modułów w dużej mierze zależy od warunków panujących na danym obszarze. Na etapie projektowania bierzemy pod uwagę wszelkie czynniki i w oparciu o zebrane informacje stosujemy rozwiązania, które zapewnią jak najwyższy uzysk energii elektrycznej.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Ełku

Fotowoltaika to tylko jeden ze sposobów na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Równie dużą popularnością cieszą się pompy ciepła. Co ciekawe, razem z pracującą instalacją PV pozwala ogrzewać dom minimalnym kosztem.

Pompy ciepła dostępne w naszej ofercie pozyskują energię z powietrza, która następnie wykorzystywana jest do ogrzania pomieszczeń w danym budynku. Do działania potrzebują energii elektrycznej, która z kolei może pochodzić z instalacji fotowoltaicznej. W ten sposób nie tylko możemy korzystać z własnego prądu, ale też ogrzać dom niemal bez opłat. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż pompy ciepła mogą pracować w trybie chłodzenia, co jest szczególnie przydatne w cieplejszych miesiącach roku. W przypadku polskich warunków, najefektywniejszym i najbardziej opłacalnym rodzajem jest powietrzna pompa ciepła.

Fotowoltaika Ełk – otrzymaj dofinansowanie na OZE!

Jeśli chcesz podjąć się inwestycji w OZE, możesz otrzymać dotację na fotowoltaikę i pompę ciepła. Jednym z możliwym rozwiązań jest program rządowy “Czyste Powietrze”. W tym przypadku maksymalna kwota dotacji wynosi 37 000 zł. Nie musisz bać się przy tym tzw. “papierologii”. Z chęcią pomożemy Ci w otrzymaniu dofinansowania.

Co więcej, osoby inwestujące w odnawialne źródła energii mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Polega ona na odliczeniu od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym PIT kosztu zakupu fotowoltaiki, pompy ciepła czy innych prac związanych z OZE i termomodernizacją. W ten sposób można odliczyć maksymalnie 53 000 zł na jednego podatnika.

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i nie przepłacaj za prąd!

Call Now Button