Fotowoltaika Toruń: koszt, instalatorzy, dofinansowania

Fotowoltaika Toruń oze projekt

Fotowoltaika w Toruniu to rozwiązanie chętnie wykorzystywane zarówno przez przedsiębiorców, jak i właścicieli domów jednorodzinnych. Możemy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach i latach trend rosnący będzie się utrzymywał. Wynika to z faktu, że ceny za energię stale rosną, a instalacja PV skutecznie pozwala się uniezależnić od galopujących podwyżek. Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją zapoznaj się z naszym poradnikiem, dzięki któremu dowiesz się, na co zwrócić uwagę decydując się na własną elektrownię słoneczną, jak wybrać najlepszego instalatora czy jak sfinansować inwestycję.

Fotowoltaika Toruń: Na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrego instalatora nie jest prosty. Jeśli jednak zwrócisz uwagę na kilka fundamentalnych aspektów, może być on znacznie łatwiejszy. Co zatem szczególnie powinno przykuć Twoją uwagę? Przede wszystkim wycena instalacji. I nie chodzi tu o to, czy instalacja będzie tańsza czy droższa, a o sposób przygotowania kalkulacji. Najlepsze firmy fotowoltaiczne nie przygotowują wycen przez internet. Choć dla potencjalnego klienta z pewnością byłaby to jedna z najbardziej komfortowych form i sami często spotykamy się z takimi zapytaniami, przygotowanie wyceny online nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Wpływ na odpowiedni dobór instalacji ma wiele czynników. Chodzi między innymi o kształt, pokrycie i zacienienie dachu. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie komponenty, które w znacznym stopniu wpływają na cenę instalacji. Aby była ona odpowiednio zwymiarowana, konieczne jest zatem spotkanie z przedstawicielem firmy. Wówczas, po wykonaniu szczegółowych wyliczeń będziesz miał pewność, że Twoja elektrownia słoneczna w pełni pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Fotowoltaika Toruń: Czym charakteryzują się najlepsi instalatorzy?

Fotowoltaika w ToruniuSzukasz najlepszych instalatorów fotowoltaicznych na terenie Torunia? W tej części podpowiemy Ci, czym wyróżniają się czołowe firmy z branży. Pierwszym z elementów, na który należy zwrócić uwagę wybierając instalatora są własne ekipy monterskie. To niezwykle istotne, ponieważ jest to gwarancją najwyższej jakości realizacja zadania. Dlaczego? Ponieważ ekipy działają w ściśle określonych składach, dzięki czemu są zgrane, a cały proces montażu przebiega szybko i sprawnie. Własne ekipy wykonują też zadania zwykle na wyższym poziomie, gdyż są one bezpośrednio nadzorowane przez firmę, w przeciwieństwie do podwykonawców. Jeśli chodzi o czołowe firmy z branży to współpraca z nimi nie kończy się po wykonaniu montażu. Oferują one również pomoc w zdobyciu dofinansowań między innymi z programów „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd” oraz załatwiają wszystkie formalności z zakładem energetycznym. Ponadto cały czas prowadzony powinien być monitoring pracy instalacji. Dzięki zdalnemu dostępowi do nich, możliwe jest szybkie wykrycie potencjalnego błędu, a czasami nawet jego zdalna naprawa. Wybierając firmę oferującą Ci wszystkie z wymienionych elementów możesz mieć pewność, że będziesz zadowolony nie tylko z przebiegu montażu, ale również z dalszego działania instalacji fotowoltaicznej. Ponadto nie będziesz musiał martwić się o środki z dotacji, gdyż te trafią jedynie na Twoje konto, bo resztą zajmie się instalator.

Fotowoltaika Toruń: Jak sfinansować zakup instalacji?

Zakupu instalacji fotowoltaicznej nie musi mocno odczuć Twój portfel. Co ważne, nie musi go odczuć w ogóle. Jak to możliwe? Wszystko dzięki dopasowanej dla klienta opcji ratalnej. Tego typu rozwiązanie pozwala zamienić dotychczasowe rachunki za energię elektryczną na spłatę instalacji. Dzięki temu, całkowicie nieinwazyjnie będziesz w stanie spłacić instalację w wybranym przez Ciebie okresie czasu, a następnie będziesz cieszył się jedynie z niskich rachunków za energię elektryczną. W jaki sposób jeszcze można zapłacić za elektrownie słoneczną? Sporą popularnością cieszy się nieustannie metoda gotówka. Oprócz tego można również skorzystać z tradycyjnego leasingu. Omawiając sposoby finansowania instalacji fotowoltaicznej nie sposób nie wspomnieć również o różnego rodzaju dofinansowaniach. Jednym z najpopularniejszych z nich jest program „Mój Prąd„. To rządowa dopłata do mikroinstalacji o mocy od 3 do 10 kWp w kwocie 5 000 złotych ciesząca się ogromną popularnością. I choć ostatnia edycja programu dobiegła już końca, to już wkrótce ponownie będą przyjmowane wnioski. Co ważne, informacje, które do nas docierają mówią, że wsparcie będą mogły otrzymać również osoby, które zdecydują się na inwestycję w fotowoltaikę w okresie pomiędzy prowadzonymi naborami. Z jakich jeszcze dofinansowań można skorzystać? Drugim obok „Mojego Prądu” największym wsparciem dla odnawialnych źródeł energii jest program „Czyste Powietrze„. W tym przypadku dofinansowanie jest jednak możliwe wyłącznie przy jednoczesnym montażu pompy ciepła. Warto również dodać, że wiele samorządów oferuje własne formy wsparcia. Na nie mogą liczyć między innymi mieszkańcy Podlasia czy osoby z Warszawy, dzięki programowy „Zlikwiduj Kopciucha„.

Fotowoltaika Toruń: Dlaczego Warto wybrać OZE Projekt?

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją we własną elektrownię słoneczną wybierz OZE Projekt. Dlaczego warto nam zaufać? Ponieważ oferujemy wszystko to, co najważniejsze w branży:

  • Posiadamy własne ekipy monterskie
  • Jesteśmy bezpośrednim importerem komponentów fotowoltaicznych, dzięki czemu mamy korzystne ceny
  • Załatwiamy za klientów wszystkie formalności w zakładzie energetycznym
  • Pomagamy w zdobyciu dofinansowań zarówno z programów rządowych, jak i samorządowych
  • Prowadzimy nieustanny monitoring pracy instalacji fotowoltaiczne
  • Zatrudniamy najlepszych fachowców (to specjaliści z zakresu energetyki, elektryki i inżynierowie budownictwa)
  • Zajmujemy się szerokopojętą tematyką odnawialnych źródeł energii, dlatego podczas jednej inwestycji możemy wykonać zarówno montaż instalacji fotowoltaicznej jak i pompy ciepła

Fotowoltaika Toruń: Gdzie nas znajdziesz?

Jeśli masz dość wysokich rachunków za energię elektryczną i chcesz coś z tym w końcu zrobić skontaktuj się z nami. Dzięki instalacji fotowoltaicznej nie tylko skutecznie zmniejszysz rachunki nawet o 90%, ale również uniezależnisz się od podwyżek cen energii oraz będziesz mógł skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. A fotowoltaika w Toruniu to temat, który nie jest nam obcy. Dotychczas zrealizowaliśmy już inwestycje w takich dzielnicach jak między innymi Wrzosy, Stawki czy Podgórz. Wykonane przez nas instalacje znajdują się również w innych miejscowościach regionu. Fotowoltaika w Grudziądzu, Bydgoszczy, Brodnicy, Świeciu czy Włocławku z OZE Projekt jest możliwa. Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 52 513 15 50 lub wypełnij formularz kontaktowy znajdujący się w zakładce kontakt.

Call Now Button