Fotowoltaika w Tczewie – którą firmą warto się zainteresować?

instalacja fotowoltaiczna oze projekt

Fotowoltaika to w Tczewie wydajna, opłacalna i przyjazna dla środowiska metoda na pozyskiwanej własnego prądu. Moduły fotowoltaiczne produkujące energię elektryczną pochodzącą ze Słońca umożliwiają m.in. uniezależnienie się od podwyżek prądu. W połączeniu z pompą ciepła umożliwiają efektywne ogrzewanie domu niemal za darmo. Warto też wspomnieć o programach rządowych i miejskich, w ramach których możemy otrzymać dofinansowanie na instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Mieszkasz w Tczewie i nie wiesz, której firmie warto zaufać? Koniecznie przeczytaj artykuł!

Spis treści:
  1. Fotowoltaika Tczew – jakiej firmie warto zaufać?
  2. Czy fotowoltaika w Tczewie się opłaca?
  3. Fotowoltaika Tczew – weź dotację!
  4. Pompa ciepła i fotowoltaika w Tczewie – poznaj korzyści

Fotowoltaika Tczew – gdzie kupić?

Wybranie instalatora, który zrealizuje naszą inwestycję w fotowoltaikę może być twardym orzechem do zgryzienia. Nie tylko trzeba wziąć pod uwagę ofertę danej firmy fotowoltaicznej czy cennik jej usług. Należy dodatkowo zweryfikować doświadczenie przedsiębiorstwa, wykorzystywane do instalacji moduły, inwertery i inne komponenty czy wiedzę pracowników.

OZE Projekt to specjalista w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, o czym świadczyć mogą tysiące wykonanych inwestycji w fotowoltaikę i/lub pompy ciepła. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszej oferty, możesz mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna dla Twojego domu lub firmy pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu roku. Przykładamy ogromną uwagę do każdego aspektu wykonywanych przez nas realizacji – zarówno jeśli chodzi o dobór odpowiedniej mocy modułów oraz inwertera, ale też prawidłowy montaż czy konfigurację inwertera fotowoltaicznego.

Wszystkie zrealizowane przez OZE Projekt inwestycje wyposażone są w najwydajniejsze moduły fotowoltaiczne, które figurują w prestiżowym rankingu Tier-1. Mowa tu o modelach Ja Solar, wyposażonych w najnowsze technologie fotowoltaiczne usprawniające pracę systemu, m.in. half cut (ogniwa cięte na pół) minimalizująca negatywne skutki zacienienia modułów.

Czy fotowoltaika w Tczewie ma sens?

Mieszkańcy Tczewa mogą bez przeszkód korzystać z wielu zalet posiadania fotowoltaiki i produkować własną energię elektryczną. Wynika to z faktu, iż w całej Polsce panują bardzo korzystne warunki do generowania prądu, na skutek czego cena za fotowoltaikę zwróci się stosunkowo szybko.

Działająca instalacja fotowoltaiczna umożliwia uniezależnienie się m.in. od cyklicznych podwyżek prądu i niedawno wprowadzonej opłaty mocowej. To bardzo ważne w kontekście tego, iż Polska może “poszczycić” się jedną z najwyższych stawek za prąd w całej UE! Fotowoltaika umożliwia drastyczne obniżenie rachunków za prąd – nawet o 90%! Jak to działa? Energia elektryczna produkowana przez moduły PV przeznaczana jest na pokrycie zapotrzebowania energetycznego, co skutkuje wyeliminowaniem opłat zmiennych. Nie musimy wtedy kupować energii od zakładu, ponieważ sami go produkujemy. Do opłacenia pozostają tylko opłaty stałe, których wysokość to średnio kilkanaście złotych miesięcznie.

Warto wiedzieć, że fotowoltaika w Polsce w cieplejszym półroczu produkuje nadwyżki energii elektrycznej (więcej, niż wynosi zapotrzebowanie na nią), które wysyłane są do zakładu energetycznego. Prąd z okresu nadprodukcji może następnie zostać wykorzystany w czasie, gdy uzysk z instalacji jest niższy, np. zimą. Z tego względu najlepszy moment na założenie fotowoltaiki to miesiące zimowe. Tym sposobem moduły fotowoltaiczne będą gotowe do pracy wraz z pierwszymi oznakami wiosny i już wtedy zaczną produkować nadwyżki energii. Co ważne, możesz samodzielnie przechowywać nadprodukcję prądu dzięki magazynowi energii.

Fotowoltaika Tczew – weź dotację!

Osoby, które planują inwestycję w odnawialne źrodła energii, mogą skorzystać z  dostępnych dotacji – zarówno tych lokalnych, jak i o zasięgu ogólnopolskim. Dlatego też jeśli zainwestujesz w fotowoltaikę i pompę ciepła, możesz zyskać do 37 000 zł w ramach popularnego programu Czyste Powietrze. Nie musisz przy tym martwić się jakimikolwiek formalnościami, ponieważ OZE Projekt pomaga swoim inwestorom w uzyskaniu dofinansowania!

Oprócz tego inwestorzy mogą skorzystać z udogodnienia, jakim jest ulga termomodernizacyjna. Dzięki niej można odliczyć do 53 000 zł w zeznaniu rocznym PIT. Co obejmuje ulga? W ten sposób istnieje możliwość odliczenia zarówno zakupu fotowoltaiki, pompy ciepła, jak również innych rodzajów przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Dodatkowo ulgę termomodernizacyjną da się połączyć np. z ulgą na dziecko!

Fotowoltaika i pompa ciepła w Tczewie – poznaj korzyści

Najwięcej korzyści z odnawialnych źródeł energii zyskujemy w momencie, gdy połączymy fotowoltaikę z  powietrzną pompą ciepła, czyli nowoczesnym i bezobsługowy sposób na ogrzanie domu. Pompy ciepła pozyskują energię do ogrzewania ze źródeł odnawialnych, np. gruntu czy powietrza. Następnie używają jej do zapewnienia nam komfortu termicznego. Do działania potrzebują energii elektrycznej, która z kolei może dostarczyć fotowoltaika. W ten sposób nie tylko można produkować tani prąd na własne potrzeby, ale jednocześnie ogrzać pomieszczenia niemal za darmo – bez zatruwania powietrza i bez wysiłku.

Co ciekawe pompy ciepła mogą działać również w trybie chłodzenia, tak jak tradycyjny klimatyzator. To idealne rozwiązanie szczególnie w okresie letnim.W realizacjach korzystamy głównie z modeli Daikin, w których zastosowano wydajny i ekologiczny czynnik chłodniczy R32.

Myślisz o posiadaniu własnej instalacji fotowoltaicznej lub i/lub ogrzewaniu domu pompą ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button