Fotowoltaika w Suwałkach – która firma jest najlepsza?

fotowoltaika Suwałki oze projekt

Fotowoltaika to w Suwałkach wysoce skuteczny, ekologiczny i opłacalny sposób na produkowanie własnej energii elektrycznej. Moduły fotowoltaiczne pozyskujące energię ze Słońca skutkują uniezależnieniem się od podwyżek energii elektrycznej, a w połączeniu z pompą ciepła umożliwia efektywne ogrzewanie domu niemal za darmo. Warto też wspomnieć o możliwości otrzymania dofinansowania od rządu na OZE. Jaką firmę fotowoltaiczną wybrać, jeśli mieszkasz w Suwałkach?

Spis treści:

  1. Fotowoltaika Suwałki – jakiej firmie warto zaufać?
  2. Czy fotowoltaika w Suwałkach ma sens?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Suwałkach – ekologiczny tandem
  4. Fotowoltaika Suwałki – zyskaj dofinansowanie na OZE!

Fotowoltaika Suwałki – jakiej firmie warto zaufać?

Wybranie firmy, która zrealizuje naszą inwestycję w fotowoltaikę, może być trudnym zadaniem. Nie tylko trzeba wziąć pod uwagę ofertę instalatora czy warunki cenowe. Warto dodatkowo uwzględnić doświadczenie firmy, wykorzystywane do instalacji komponenty czy wiedzę pracowników. OZE Projekt może poszczycić się statusem eksperta w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, o czym świadczyć mogą tysiące wykonanych realizacji instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, możesz mieć pewność, że fotowoltaika do Twojego domu lub firmy pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu roku. Przykładamy ogromną uwagę do każdego aspektu wykonywanych przez nas realizacji – zarówno jeśli chodzi o dobór odpowiedniej mocy instalacji, ale też prawidłowy montaż czy konfigurację inwertera fotowoltaicznego.

Wszystkie realizacje OZE Projekt wyposażone są w najwydajniejsze moduły fotowoltaiczne, które figurują w prestiżowym rankingu Tier-1. Mowa tu o modelach Ja Solar, wyposażonych w najnowsze technologie usprawniające pracę instalacji, m.in. half cut (ogniwa cięte na pół) minimalizująca negatywne skutki zacienienia modułów.

Instalacja fotowoltaiczna może zostać umiejscowiona na dachu, ale także na gruncie (wtedy wykorzystujemy specjalne stelaże, wykonywane na zamówienie). To, z którego miejsca moduły zaczną produkować prąd, zależy w dużej mierze od warunków panujących na danym obszarze. Zawsze jednak słuchamy sugestii naszych inwestorów. M.in. z tego względu piękne, zabytkowe pokrycie dachowe domu Doroty Szelągowskiej zostało nietknięte.

Czy fotowoltaika w Suwałkach się opłaca?

Mieszkańcy Suwałk mogą bez przeszkód korzystać z wielu zalet fotowoltaiki i produkować swój własny prąd. Wynika to z faktu, iż w całej Polsce panują bardzo dobre warunki do pracy instalacji fotowoltaicznych, na skutek czego koszt fotowoltaiki zwróci się stosunkowo szybko.

Fotowoltaika umożliwia uniezależnienie się od opłaty mocowej oraz innych podwyżek energii. Nasz kraj znajduje się na niechlubnym podium, jeśli chodzi o cenę prądu w Europie. Inwestycja w fotowoltaikę pozwala na drastyczne obniżenie rachunków za prąd – nawet o 90%! Jak to działa? Prąd stały pozyskiwany przez panele PV przeznaczany jest na pokrycie zapotrzebowania energetycznego, co skutkuje wyeliminowaniem opłat zmiennych. Nie musimy wtedy kupować prądu od dostawcy, ponieważ sami go produkujemy. Do opłacenia pozostają tylko opłaty stałe, których wysokość to średnio kilkanaście złotych miesięcznie.

Warto także zaznaczyć, że fotowoltaika w Polsce w miesiącach letnich produkuje nadwyżki energii elektrycznej (więcej, niż wynosi zapotrzebowanie danego budynku), które wysyłane są do zakładu energetycznego (możemy także zainwestować w magazyn energii, gdzie sami magazynujemy prąd). Energia z okresu nadprodukcji wykorzystywana jest następnie w okresie, gdy uzysk z instalacji jest niższy np. zimą. Dlatego najlepszy moment na założenie fotowoltaiki to miesiące zimowe. W ten sposób moduły będą gotowe do pracy wraz z pierwszymi oznakami wiosny i wyprodukują nadwyżki energii.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Suwałkach – ekologiczny tandem

Najwięcej korzyści z odnawialnych źródeł energii zyskujemy w momencie, gdy połączymy fotowoltaikę z pompą ciepła, czyli nowoczesną i tanią formę ogrzewania.

Pompy ciepła czerpią energią do ogrzewania ze źródeł odnawialnych, np. gruntu czy powietrza i wykorzystania ją do zwiększenia temperatury danego budynku. Do działania potrzebują energii elektrycznej, który z kolei może dostarczyć fotowoltaika. W ten sposób nie tylko można produkować tani prąd na własne potrzeby, ale jednocześnie zapewnić ciepło niemal zerowym kosztem – bezobsługowo, komfortowo i ekologicznie.

Co ciekawe, jeśli w domu jest za gorąco, pompa ciepła może działać również w trybie chłodzenia, tak jak tradycyjny klimatyzator. To idealne rozwiązanie szczególnie w okresie letnim, gdzie dodatkowo możemy przyspieszyć czas zwrotu inwestycji w to urządzenie. W realizacjach korzystamy z modeli Daikin, w których zastosowano wydajny i ekologiczny czynnik chłodniczy R32.

Fotowoltaika Suwałki – zyskaj dofinansowanie na OZE!

Rząd wspiera wszelkie działania związane z inwestycjami w odnawialne źródła energii. Dlatego też jeśli zainwestujesz w fotowoltaikę i pompę ciepła, możesz zyskać do 37 000 zł w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Nie musisz przy tym martwić się skomplikowanymi formalnościami, ponieważ OZE Projekt pomaga swoim inwestorom w zdobyciu dotacji!

Oprócz tego inwestorzy mogą skorzystać z udogodnienia, jakim jest ulga termomodernizacyjna. Dzięki niej możliwe staje się odliczenie od podstawy opodatkowania 53 000 zł w zeznaniu rocznym PIT. Co da się odliczyć? Zarówno zakup fotowoltaiki, pompy ciepła, jak również innych rodzajów przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Dodatkowo ulgę termomodernizacyjną połączysz z powodzeniem np. z ulgą na dziecko.

Myślisz o posiadaniu własnej instalacji fotowoltaicznej lub i/lub ogrzewaniu domu pompą ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button