Fotowoltaika Olsztyn – załóż instalację fotowoltaiczną i zacznij oszczędzać!

fotowoltaika olsztyn oze projekt

Fotowoltaika to w Olsztynie prosty, opłacalny i proekologiczny sposób na produkowanie własnego prądu dzięki odnawialnej energii promieniowania słonecznego. Instalacja fotowoltaiczna pozwala na uniezależnienie się od podwyżek prądu, a  w połączeniu z pompą ciepła umożliwia efektywne ogrzewanie domu niemal za darmo. Warto też wspomnieć o możliwości otrzymania dotacji na OZE. Fotowoltaika i Olsztyn to dobre połączenie – sprawdź, której firmie warto zaufać!

SPIS TREŚCI:
  1. Fotowoltaika Olsztyn – który instalator jest godny zaufania?
  2. Fotowoltaika w Olsztynie – czy to się opłaca?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Olsztynie – tanie ogrzewanie
  4. Fotowoltaika Olsztyn – skorzystaj z ulgi i weź dotację!

Fotowoltaika Olsztyn – który instalator jest godny zaufania?

Olsztyn to stosunkowo duże miasto. Nie dziwi więc fakt, że oferta firm fotowoltaicznych w tym malowniczo położonym miejscu jest dosyć rozbudowana. Dlatego jeśli planujemy inwestycję w fotowoltaikę, dokonanie właściwego wyboru może sprawiać pewne trudności. Oprócz atrakcyjności oferty czy korzystnych warunków cenowych ważne jest także doświadczenie, wiedza, indywidualne podejście do każdej inwestycji czy wykorzystywane do instalacji komponenty. Na szczęście nie trzeba długo szukać, ponieważ na ul. Lubelskiej swoją siedzibę ma firma OZE Projekt, która posiada wszystkie te cechy. Ten instalator posiada miano eksperta w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. OZE Projekt posiada na swoim koncie tysiące wykonanych realizacji. Jeśli zdecydujesz się na inwestycję to możesz mieć pewność, że fotowoltaika dla firmy, domu lub gospodarstwa rolnego będzie z powodzeniem wytwarzać energię elektryczną na Twoje potrzeby.

W realizacjach zwracamy uwagę zarówno na odpowiednie dobranie mocy modułów fotowoltaicznych i falownika, jak również prawidłowy montaż, odpowiednie ustawienie paneli czy skonfigurowanie inwertera. Ponadto posiadamy własne ekipy monterskie, a komponenty przechowujemy w naszym centrum logistycznym na ul. Cementowej. Wszystkie wykonane przez nas realizacje wyposażone są w najwydajniejsze panele fotowoltaiczne, stale obecne na prestiżowej liście modułów Tier-1. Mowa tu o panelach PV Ja Solar wykonane w technologii Half Cut. Stosunkowo niedawno do oferty wprowadziliśmy nową odmianę – JA Solar DeepBlue 3.0, które m.in. obniżają uśredniony koszt energii elektrycznej nawet o 9%. W przypadku falowników szczególnie polecamy wysokowydajne inwertery Hypontec zintegrowane z nowoczesnymi platformami monitorującymi pracę systemu.

Instalacja może działać w formie fotowoltaiki na dachu, ale także być zamontowana na gruncie. Umiejscowienie modułów fotowoltaicznych zależy głównie od warunków panujących na danym obszarze, choć zawsze słuchamy sugestii naszych inwestorów. M.in. z tego powodu zaufała nam Dorota Szelągowska!

Fotowoltaika w Olsztynie – czy to się opłaca?

Obszar Olsztyna i okolic cechuje się bardzo dobrymi warunkami do wytwarzania energii elektrycznej dzięki fotowoltaice. Nie tylko poziom nasłonecznienia stoi na przyzwoitym poziomie – stosunkowo niski poziom zanieczyszczenia pozytywnie wpływa na pracę instalacji, ponieważ moduły ulegają znacznie mniejszym zanieczyszczeniom w okresach obniżonych opadów atmosferycznych. Mieszkańcy Olsztyna nie muszą się więc martwić o to, że koszt fotowoltaiki się nie zwróci. Zasilanie domu, firmy lub gospodarstwa instalacją on-grid po prostu się opłaca.

Największa zaleta fotowoltaiki to aspekty finansowe. Instalacja fotowoltaiczna umożliwia znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną, co ma duże znaczenie zwłaszcza w kontekście nowej opłaty mocowej. Posiadanie fotowoltaiki to umożliwia zmniejszenie kosztów energii nawet o 90%. Działa to w oparciu o prostą zasadę – kiedy instalacja wytwarza prąd, jest on bezpośrednio przeznaczany na pokrycie zapotrzebowania energetycznego, przez co pozbywamy się opłat zmiennych (zależnych od zużytych kWh od zakładu energetycznego). Do zapłaty pozostają jedynie opłaty stałe – ich wysokość to średnio kilkanaście złotych miesięcznie dla gospodarstwa domowego.

Fotowoltaika w Polsce działa w oparciu o system prosumencki i umowę kompleksową. Uzysk energii z instalacji jest najwyższy w cieplejszych miesiącach roku – wtedy dochodzi do nadprodukcji prądu (moduły PV produkują więcej, niż wynosi nasze zapotrzebowanie energetyczne w danym okresie). Nadwyżki wysyłane są do zakładu energetycznego, a my możemy wykorzystać je wtedy, gdy uzysk z instalacji jest niższy (okres późnej jesieni i zimy). Inwestor jest więc jednocześnie konsumentem i producentem energii elektrycznej. Dzięki temu możliwe staje się pokrycie całego rocznego zapotrzebowania na prąd tylko dzięki fotowoltaice. Warto także zaznaczyć, że nie musimy wysyłać nadwyżek do zakładu, jeśli uzupełnimy instalację o magazyn energii.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Olsztynie – tanie ogrzewanie

Choć fotowoltaika sama w sobie pozwala na dużą oszczędność, to najwięcej korzyści z OZE możemy czerpać przy połączeniu instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła, czyli nowoczesną i tanią formą ogrzewania budynków.

Każdy rodzaj pompy ciepła czerpie energię z tzw. dolnego źródła (powietrza, wody lub gruntu), a następnie wykorzystuje ją do ogrzania pomieszczeń za pośrednictwem źródła górnego (emitera). Emiterem mogą być zarówno tradycyjne grzejniki, jak i ogrzewanie podłogowe czy nawiewy. W przypadku pompy ciepła warto dodatkowo zastosować rekuperację.

Urządzenia te do działania potrzebują pewnej ilości energii elektrycznej, którą może dostarczać fotowoltaika. W ten sposób nie tylko produkujemy tani prąd, ale także zapewniamy ciepło niemal zerowym kosztem – bezobsługowo, komfortowo i ekologicznie. Dodatkowo pompy ciepła mogą pracować również w trybie chłodzenia, co jeszcze bardziej przemawia za opłacalnością tego rozwiązania.

Fotowoltaika Olsztyn – skorzystaj z ulgi i weź dotację!

Czy wiesz, że jeśli zainwestujesz w fotowoltaikę, możesz odliczyć nawet 53 000 zł w zeznaniu rocznym PIT? Wszystko to dzięki uldze termomodernizacyjnej! Co ważne, możesz odliczyć również zakup pompy ciepła, jak również inne rodzaje przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Dużą popularnością cieszy się także program “Czyste Powietrze”, w którym można zyskać nawet 37 000 zł. Jednym z warunków jest tu jednak inwestycja zarówno w fotowoltaikę, jak i pompę ciepła. Obawiasz się skomplikowanych formalności? Niepotrzebnie – pomagamy naszym inwestorom w otrzymaniu pieniędzy!

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Fotowoltaika na Warmii i Mazurach

 Nasza firma realizuje zadania nie tylko w Olsztynie, ale również w innych miastach na terenie województwa, a nawet w pozostałych regionach Polski. Jeśli zatem jesteś zainteresowany własną elektrownią produkującą darmową elektryczną skontaktuj się z nami. Może założyć fotowoltaikę w Ostródzie, Szczytnie, Mrągowie czy każdej innej miejscowości na ternie Warmii i Mazur.

Fotowoltaika Olsztyn – przykładowe realizacje

Jesteś ciekawy, jakie inwestycje fotowoltaiczne w Olsztynie zrealizowaliśmy? Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Zachęcamy do zapoznania się z galerią!
 

Czy fotowoltaika to technologia przyszłości?

Produkcja energii elektrycznej ze słońca brzmi dość abstrakcyjnie. Pozwala jednak na to instalacja fotowoltaicznej. Czy tego typu rozwiązanie można uznać za technologię przyszłości? Zdecydowanie nie! Instalacje fotowoltaiczne działają w Polsce już od kilku lat. Z darmowej energii elektrycznej cieszą się tysiące rodzin, rolników czy przedsiębiorców. Jak sytuacja wygląda za granicą? W Niemczech fotowoltaika montowana jest już od kilkudziesięciu lat. Podobnie w innych krajach zachodniej Europy. Nie inaczej jest w Stanach Zjednoczonych czy w Azji, a konkretnie w Chinach, w których mieszczą się siedziby największych firm zajmujących się produkcją komponentów do instalacji PV. Fotowoltaika zawładnęła już niemal całym światem i stała się dobrem, z którego każdy może skorzystać. Tak powszechny dostęp do zielonej energii produkowanej z instalacji stał się tak popularny, że trudno mówić o przyszłości, gdy stała się ona teraźniejszością. 
Call Now Button