Fotowoltaika Nidzica – czy warto zainwestować w instalację PV?

Fotowoltaika Nidzica oze projekt

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w fotowoltaikę w Nidzicy to musisz wiedzieć, że dzięki niej możesz mieć realny wpływ na drastyczne obniżenie rachunków za prąd – nawet o 90%. Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną wprost ze Słońca – efektywnie, ekologicznie, a przede wszystkim opłacalnie. Dodatkowo w połączeniu z pompą ciepła pozwala tanio ogrzać dom. Warto także wspomnieć o możliwości otrzymania dotacji. Jaką firmę fotowoltaiczną powinni wybrać mieszkańcy Nidzicy?

Spis treści:

  1. Fotowoltaika Nidzica – jaka firma jest godna zaufania?
  2. Fotowoltaika Nidzica – czy się opłaci?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Nidzicy
  4. Fotowoltaika Nidzica – skorzystaj z ulg i dotacji!

Fotowoltaika Nidzica – jaka firma jest godna zaufania?

Oferta firm fotowoltaicznych w Nidzicy nie jest zbyt długa, co może stanowić problem w przypadku wybraniu jak najkorzystniejszej propozycji dostępnej na rynku. Oprócz atrakcyjnej oferty i sprzyjających warunków cenowych ważne jest także doświadczenie firmy, wiedza jej pracowników czy wykorzystywane w realizacjach moduły i falowniki oraz  inne komponenty. 

OZE Projekt posiada wszystkie te cechy. Posiadamy opinie eksperta w dziedzinie fotowoltaiki  i pomp ciepła. Posiadamy na swoim koncie tysiące wykonanych realizacji. Jeśli mieszkasz w Nidzicy i wybierzesz OZE Projekt to masz gwarancję, że fotowoltaika dla firmy, Twojego domu lub gospodarstwa rolnego będzie efektywnie produkować energię elektryczną w taki sposób, aby pokryć Twoje roczne zapotrzebowanie. Zwracamy uwagę nie tylko na odpowiednie dobranie mocy instalacji. Dbamy także o jej prawidłowy montaż czy konfigurację podzespołów na czele z inwerterem zmieniającym prąd stały na przemienny.

Wśród osób zainteresowanych tematem fotowoltaiki często poruszany jest temat najwydajniejszych modułów fotowoltaicznych. Obecnie najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy jest ranking paneli Tier-1. Na nim wysokie pozycje zajmują co roku moduły JA Solar, które wykorzystujemy w naszych realizacjach. Tak dobre wyniki nie dziwią, m.in. ze względu na fakt stosowania w tych modelach innowacyjne technologie, np. half cut z ogniwami połówkowymi.

Instalacja może działać w formie fotowoltaiki na gruncie lub dachu. Sposób montażu instalacji fotowoltaicznej zależy od kilku czynników, a w dużej mierze od warunków panujących na terenie danej inwestycji. Z drugiej strony zawsze jesteśmy otwarci na dyskusję i nawet jeśli inwestor nie będzie chciał upiększać swojego dachu modułami, dojdziemy do porozumienia.

Fotowoltaika Nidzica – czy się opłaci?

Polska może pochwalić się bardzo dobrymi warunkami do produkowania energii elektrycznej ze Słońca. Dlatego też także w Nidzicy możemy bez przeszkód czerpać szereg korzyści płynących z elektrowni solarnej i nie martwić się, że koszt fotowoltaiki się nie zwróci.

Fotowoltaika jest receptą na zwiększone ceny prądu w 2021 r., które są wynikiem m.in. opłaty mocowej, którą odczują najbardziej przedsiębiorstwa. Instalacja fotowoltaiczna przyczynia się do drastycznego obniżenia rachunków za energię elektryczną – nawet o 90%. Jak to działa? Prąd pozyskiwany przez moduły fotowoltaiczne przeznaczany jest na bieżąco na pokrycie zapotrzebowania na energię. Dzięki temu nie musimy kupować prądu od zakładu energetycznego i płacić za opłaty za energię czynną (zależną od zużytych kWh). W ten sposób rachunek za energię wynosi średnio kilkanaście złotych miesięcznie w przypadku gospodarstw domowych.

Warto także wiedzieć o tym, jak działa system prosumencki w fotowoltaice. Uzysk energii z instalacji jest najwyższy w cieplejszych miesiącach roku (okres ten zaczyna się już w marcu). Wtedy dochodzi do nadprodukcji prądu, gdzie fotowoltaika generuje więcej, niż wynosi nasze zapotrzebowanie. Nadwyżka wysyłana jest do zakładu energetycznego, a my możemy je następnie wykorzystać w okresie niskich uzysków (szczególnie zimą). Dodatkowo jeśli zainwestujemy w magazyn energii, sami możemy przechowywać efekty nadprodukcji.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Nidzicy

Chcesz czerpać najwięcej korzyści z odnawialnych źródeł energii, to warto zainwestować dodatkowo w pompę ciepła, czyli efektywny i tani sposób na ogrzewanie.

Pompy ciepłą pozyskują energię z OZE, takich jak np. gruntu, wody czy powietrza. Następnie wykorzystują ją do ogrzania danego budynku. Do działania potrzebują energii elektrycznej i tę rolę może z powodzeniem spełnić fotowoltaika. Tym sposobem nie tylko produkujemy tani prąd, ale dodatkowo zapewniamy ciepło niemal za darmo –  bez szkodliwego smogu i bezobsługowo.

Jeśli na dworze temperatura jest bardzo wysoka, pompa ciepła zastąpi klimatyzator, ponieważ może również pracować w trybie chłodzenia. To duża oszczędność, ponieważ nie musimy kupować kolejnego urządzenia do naszego domu.

Fotowoltaika Nidzica – skorzystaj z ulg i dotacji!

Gdy zainwestujesz w odnawialne źródła energii, możesz liczyć na szereg dotacji w ramach programów rządowych i miejskich. Najpopularniejszym z nich jest ogólnopolskie “Czyste Powietrze”, gdzie można otrzymać w sumie 37 000 zł! Nie musisz przy tym obawiać się formalności i wypełniania wniosków – OZE Projekt pomaga swoim inwestorom w uzyskaniu potrzebnego kapitału, także jeśli chodzi o finansowanie z banku w postaci kredytu na fotowoltaikę.

To jednak nie wszystko, ponieważ kolejnym udogodnieniem jest popularna wśród naszych klientów ulga termomodernizacyjna, która umożliwia odliczenie od podstawy opodatkowania maksymalnie 53 000 z w zeznaniu rocznym PIT. Co można wpisać do druku? Zarówno zakup fotowoltaiki, pompy ciepła, jak również innych rodzajów przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button