Fotowoltaika Kwidzyn – czy warto zainwestować w moduły fotowoltaiczne?

fotowoltaika kwidzyn oze projekt

Czy fotowoltaika w Kwidzynie ma sens? Jak najbardziej! Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz drastycznie obniżyć kwotę na rachunku za energię elektryczną, bo nawet o 90% w przypadku gospodarstw domowych. Fotowoltaika wytwarza prąd dzięki energii promieniowania słonecznego – tanio, wydajnie i ekologicznie. Jeśli dodatkowo połączysz instalację z pompą ciepła, możesz niemal bezkosztowo ogrzewać pomieszczenia domu, firmy lub innych budynków. Co ważne, masz także możliwość skorzystania z wysokiej ulgi termomodernizacyjnej i dofinansowania. Który instalator wzorowo wykona realizację inwestycji w fotowoltaikę w Kwidzynie?

Spis treści:

  1. Fotowoltaika Kwidzyn – energia ze Słońca się opłaca!
  2. Fotowoltaika Kwidzyn – jaka firma jest godna zaufania?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Kwidzynie
  4. Fotowoltaika Kwidzyn – skorzystaj z ulg i dotacji!

Fotowoltaika Kwidzyn – energia ze Słońca się opłaca!

Obszar całej Polski charakteryzują bardzo dobre warunki do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. Z tego względu także Kwidzyn to doskonałe miejsce do wytwarzania prądu ze Słońca i czerpania szeregu korzyści z posiadania elektrowni solarnej. Jednocześnie nie musimy martwić się, że koszt fotowoltaiki się nie zwróci.

Fotowoltaika to sprytna metoda na wyższe ceny prądu w 2021 r., które wynikają m.in. z wciąż obecnej w mediach opłacie mocowej, którą odczują przede wszystkim przedsiębiorcy. Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną, przez co obniża rachunki za prąd nawet o 90%. Sposób działania jest tu stosunkowo prosty. Wartość uzysku z fotowoltaiki przeznaczana jest na bieżąco na pokrycie zapotrzebowania na energię. Dzięki temu nie musimy opłacać kosztów wynikających z energii czynnej, ponieważ nie korzystamy z kWh wyprodukowanych przez zakład energetyczny. W efekcie płacimy średnio kilkanaście złotych miesięcznie za prąd, jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym.

Aby nie marnować wytwarzanego przez instalację prądu, w Polsce obowiązuje system prosumencki. W miesiącach cieplejszych dochodzi do nadprodukcji energii elektrycznej (więcej, niż wynosi zapotrzebowanie w danym momencie). Z tego względu wartość nadwyżek wysyłana jest do zakładu energetycznego, który przechowa nadprogramowe uzyski. Swoją energię w wysokości 80% lub 70% (dla instalacji powyżej 10 kWp) możemy odebrać w ciągu roku. Pozwala to się zabezpieczyć energetycznie w okresach niższych uzysków. Jeśli wolimy sami przechowywać prąd i wykorzystywać 100% wartości produkcji, warto pomyśleć o dodatkowym zainwestowaniu w magazyn energii.

Fotowoltaika Kwidzyn – jaka firma jest godna zaufania?

Jeśli chcemy zainwestować w fotowoltaikę w Kwidzynie, powinniśmy oprócz atrakcyjnych warunków cenowych zwrócić uwagę na takie elementy, jak doświadczenie firmy, wykorzystywane komponenty (moduły fotowoltaiczne i inwertery) czy wiedzę pracowników. OZE Projekt posiada wszystkie te cechy, posiadamy opinię eksperta w dziedzinie odnawialnych źrodeł energii, a w szczegolności fotowoltaiki i pomp ciepła. Jeśli mieszkasz w Kwidzynie i wybierzesz OZE projekt to możesz mieć pewność, że fotowoltaika dla firmy, Twojego domu lub gospodarstwa rolnego będzie wydajnie wytwarzać prąd w takiej ilości, aby pokryć Twoje roczne zapotrzebowanie na energię. Zwracamy uwagę na wszystkie ważne elementy, jak dobór mocy, prawidłowy montaż czy konfigurację podzespołów.

Wśród osób zainteresowanych tematem instalacji fotowoltaicznych często padają pytania o najwydajniejsze moduły fotowoltaiczne. Dobrym źródłem informacji jest prestiżowy ranking paneli Tier-1. To właśnie w nim wysokie miejsca zajmują moduły JA Solar, które wykorzystujemy w naszych realizacjach. Dobre opinie o tej marce to nic dziwnego, m.in. ze względu na wykorzystywanie najnowszych technologii oraz wysoką efektywność.

Fotowoltaika może działać zarówno na gruncie, jak i dachu. Sposób montażu paneli w głównej mierze uwarunkowany jest uzyskaniem jak najwyższej rocznej produkcji energii. Z drugiej strony słuchamy sugestii i jeśli dany inwestor woli posiadać fotowoltaikę na gruncie, to z pewnością dojdziemy do porozumienia.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Kwidzynie

Fotowoltaika to tylko jedna z korzystnych form eksploatowania odnawialnych źródeł energii. Pełnię możliwości odkryjesz, jeśli połączysz instalację z pompą ciepła, czyli tanim i wysokowydajnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń.

Pompa ciepła pozyskuje energię odnawialną z powietrza, gruntu lub wody i następnie wykorzystuje ją do ogrzania budynku poprzez emitery w postaci kaloryferów, grzejników, podłogówki, ogrzewania ściennego czy nawiewów. Do działania potrzebują jednak prądu – tę rolę może pełnić fotowoltaika, która bez problemu dostarczy energię elektryczną do urządzenia. Tym sposobem nie tylko wytwarzamy własny prąd, ale też zapewniamy ciepło we wnętrzach niemal za darmo – bez dorzucania do pieca, smogu i brudu.

A jeśli temperatura na dworze jest bardzo wysoka, pompa ciepła z powodzeniem może zastąpić klimatyzator, ponieważ posiada tryb chłodzenia. To duża oszczędność – nie musimy kupować kolejnego urządzenia do naszego domu.

Fotowoltaika Kwidzyn – skorzystaj z ulg i dotacji!

Inwestorzy w ramach danego przedsięwzięcia (fotowoltaika, pompa ciepła lub inne) mogą odliczyć od podatku w zeznaniu rocznym PIT nawet 53 000 zł! To wszystko za sprawą ulgi termomodernizacyjnej. Co ciekawe, możliwość odjęcia od deklaracji tak wysokiej kwoty można rozłożyć na kilka inwestycji np. w pierwszym roku odliczyć zakup fotowoltaiki, a w drugim pompy ciepła. Wynika to z faktu, że kwota ulgi przypisywana jest do danego podatnika, a nie pojedynczego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Ponadto inwestycja w odnawialne źródła energii to szansa na uzyskanie dofinansowania. Dużą popularnością cieszy się tutaj “Czyste Powietrze’. W ramach programu możesz otrzymać 37 000 zł w przypadku zakupu pompy ciepła i modułów fotowoltaicznych wraz z inwertem. Nie lubisz wypełniania wniosków? W OZE Projekt pomagamy naszym inwestorom w uzyskaniu potrzebnego kapitału, także jeśli chodzi o finansowanie z banku w postaci kredytu na fotowoltaikę – współpracujemy m.in. z BNP Paribas i Alior Bankiem.

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się ze specjalistą w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button