Fotowoltaika: Ile kosztuje?

W ostatnim czasie otrzymujemy wiele zapytań związanych z wyceną instalacji fotowoltaicznej „na odległość”. Nie jesteśmy zdziwieni. Ceny energii rosną, a panele fotowoltaiczne są w stanie obniżyć rachunki za prąd do -90%. Tematem interesują się więc właściciele domów, gospodarstw, firm z całej Polski. Czy jednak da się dokładnie wyliczyć koszty instalacji, bez spotkania z inwestorem?

Wycena „zza biurka” nigdy nie zastąpi spotkania ze specjalistą. Jeśli chcemy uzyskać konkretną wycenę, dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb powinniśmy umówić się z przedstawicielem firmy fotowoltaicznej.
Dlaczego?

1. Aby zbadał nasze dotychczasowe, roczne zapotrzebowanie energetyczne.
2. Aby poznał nasze plany na przyszłość, wpływające na zapotrzebowanie energetyczne (chęć założenia pompy ciepła, zamontowanie grzejników elektrycznych, itd).
3. Aby ocenił możliwości montażowe na dachu domu, innym budynku lub gruncie (usytuowanie względem stron świata, konstrukcja i kąt nachylenia dachu, rodzaj poszycia, „jaskółki”, inne elementy konstrukcyjne, itd.).
4. Aby obejrzał elementy otoczenia wpływające na ewentualne zacienienie instalacji (drzewa, słupy, inne budynki, kominy, itd.).
5. Aby fachowo dobrał sprzęt zależny od specyfiki naszego dachu/gruntu i budżetu.
6. Aby… poczuć „chemię”.
To ostatni, ale najważniejszy punkt. Z przedstawicielem firmy warto się umówić, bo… w jego ręce powierzymy kwestię bezpieczeństwa energetycznego dla swojej rodziny, gospodarstwa, biznesu. Powinniśmy rozważać oferty tylko od tych firm, które budzą nasze zaufanie, mogą pochwalić się wcześniejszymi realizacjami, ich pracownicy mają fachową wiedzę. Przez pewien czas będziemy kontaktować się z daną firmą – ona zabezpiecza gwarancję na sprzęt, może pośredniczyć w rozmowach z zakładem energetycznym czy bankiem. Warto dobrze poznać ludzi i firmę, z którą wejdziemy w świat „zielonej energii”.

Szacowanie ceny instalacji na odległość będzie zawsze obarczone ryzykiem błędu. Z tego względu osobom zainteresowanym fotowoltaiką, oferujemy możliwość bezpłatnego i niezobowiązującego spotkania z naszym doradcą energetycznym. Podczas spotkania specjalista ocenia możliwości montażowe, wykonuje projekt instalacji, tworzy rzetelny kosztorys. To również dobra okazja, żeby poznać naszą firmę i przekonać się jak pracujemy.

Jeśli jesteś zainteresowany korzyściami płynącymi z fotowoltaiki i uzyskaniem dokładnej wyceny instalacji, zachęcamy do kontaktu przez  formularz, znajdujący się na dole strony.