Fotowoltaika w Grudziądzu – jaką firmę wybrać?

Fotowoltaika Grudziądz oze projekt

Fotowoltaika to w Grudziądzu wysoce skuteczny i tani sposób na produkowanie własnej energii elektrycznej. Umożliwia uniezależnienie się od podwyżek prądu, a  w połączeniu z pompą ciepła pozwala ogrzać dom niemal zerowym kosztem. Co więcej, na fotowoltaikę możemy otrzymać dotację. Którą firmę wybrać, jeśli mieszkamy w Grudziądzu?

SPIS TREŚCI:

  1. Fotowoltaika Grudziądz – który instalator jest godny zaufania?
  2. Fotowoltaika w Grudziądzu – czy się opłaca?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Grudziądzu
  4. Fotowoltaika Grudziądz – pomożemy Ci w uzyskaniu dotacji

Fotowoltaika Grudziądz – który instalator jest godny zaufania?

Grudziądz to średniej wielkości miasto, gdzie wybranie firmy fotowoltaicznej z atrakcyjną ofertą może sprawiać trudności. Korzystne warunki cenowe to jedno, ale trzeba także wziąć pod uwagę doświadczenie instalatora, wiedzę oraz wykorzystywane do montażu paneli fotowoltaicznych komponenty. OZE Projekt może poszczycić się statusem eksperta w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Dlatego też możesz mieć pewność, że Twoja instalacja w 100% pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu całego roku. Kluczem jest tutaj nie tylko odpowiednie dobranie mocy instalacji, ale również prawidłowy montaż, ustawienie modułów i skonfigurowanie inwertera, który zamienia prąd stały na prąd zmienny.

Nasze instalacje wyposażone są w najwydajniejsze panele fotowoltaiczne, figurujące na prestiżowej liście Tier-1. Mowa tu o nowoczesnych modułach PV JA Solar, które są wyposażone w innowacyjne technologie, m.in. half cut, która minimalizuje negatywne efekty zacienienia paneli fotowoltaicznych.

Instalacja nie musi być zamontowana tylko na dachu, ale może też wydajnie pracować w formie fotowoltaiki na gruncie. To, gdzie znajdą się moduły, zależy głównie od warunków panujących na danym obszarze. Na etapie projektowania uwzględniamy wszystkie czynniki w taki sposób, aby uzysk energii był jak najwyższy.

Fotowoltaika w Grudziądzu – czy się opłaca?

Mieszkańcy Grudziądza nie muszą martwić się o to, czy poniesiony koszt fotowoltaiki będzie opłacalny w stosunku do uzyskanej w ten sposób energii elektrycznej. Warunki panujące w Polsce pozwalają bez przeszkód czerpać korzyści płynące z odnawialnych źródeł energii.

Inwestycja w fotowoltaikę umożliwia drastyczne obniżenie rachunków za energię elektryczną nawet o 90%. Jak to działa? Każdą fakturę za prąd można podzielić na opłaty stałe, które są zawsze takie same, czyli nie są zależne od zużytej przez nas energii elektrycznej. Drugie natomiast to opłaty zmienne, których wysokość wynika już z wykorzystanych kWh. Pracująca instalacja fotowoltaiczna pozyskuje energię elektryczną ze Słońca na potrzeby danego budynku. Skutkiem tego jest m.in. uniezależnienie się od opłaty mocowej oraz innych podwyżek prądu.

Warto także zaznaczyć, że w Polsce fotowoltaika działa specyficznie. Oznacza to, że uzysk energii jest niższy w miesiącach zimowych. Z drugiej strony, w cieplejszych okresach roku dochodzi do nadprodukcji prądu (czyli więcej, niż wynosi zapotrzebowanie na energię elektryczną). Następnie te nadwyżki trafiają do zakładu energetycznego, który je za nas “przechowuje”. Wysłaną energię możemy odebrać w ciągu roku. Skutkuje to tym, że nawet wtedy, gdy  uzysk z instalacji jest stosunkowo niski, wykorzystujemy wtedy wcześniej wyprodukowany prąd. To wszystko umożliwia system prosumencki podparty umową kompleksową.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Grudziądzu

Instalacje fotowoltaiczne często idą w parze z innymi rozwiązaniami wykorzystującymi odnawialne źródła energii. Jeśli chcemy “wycisnąć” jak najwięcej korzyści z przydomowej elektrowni, to warto także skorzystać z nowoczesnego źródła ogrzewania, jakim jest pompa ciepła.

Pompy ciepła pozyskują energię np. z powietrza i wykorzystują ją do ogrzania danego budynku. Do pracy potrzebują prądu, który może zapewnić fotowoltaika. W ten sposób nie tylko korzystamy z własnej energii elektrycznej, ale zapewniamy ciepło niemal zerowym kosztem! Warto także zaznaczyć, że urządzenia te mogą też pracować w trybie chłodzenia, co sprawdzi się szczególnie w okresie letnim. Zwrot inwestycji w pompę ciepła będzie najszybszy, jeśli zdecydujemy się na powietrzny typ takiej formy ogrzewania.

Fotowoltaika Grudziądz – skorzystaj z dotacji

Jeśli inwestujesz w OZE, masz okazję do otrzymania dotacji zarówno na fotowoltaikę, jak i pompę ciepła. Przykład? Jeden z najpopularniejszych programów rządowych, czyli “Czyste Powietrze”. Dzięki niemu możesz zyskać nawet 37 000 zł. Boisz się skomplikowanych formalności? Niepotrzebnie – pomożemy w otrzymaniu dofinansowania.

To nie jedyne udogodnienie dla osób inwestujących w odnawialne źródła energii. Warto także wspomnieć o możliwości odliczenia w PIT ceny zakupy fotowoltaiki i pompy ciepła od podatku w oparciu o ulgę termomodernizacyjną. W tym przypadku od podstawy opodatkowania da się odliczyć aż 53 000 zł na jednego podatnika!

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i nie przepłacaj za prąd!

Call Now Button