Fotowoltaika w Giżycku – jaką firmę wybrać?

fotowoltaika Giżycko oze projekt

Fotowoltaika to w Giżycku wysoce skuteczny, ekologiczny i opłacalny sposób na produkowanie własnej energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna pozwala na uniezależnienie się od podwyżek prądu, a  w połączeniu z pompą ciepła umożliwia efektywne ogrzewanie domu niemal za darmo. Warto też wspomnieć o możliwości otrzymania dotacji. Jaką firmę fotowoltaiczną wybrać, jeśli mieszkamy w Giżycku?

Spis treści:

  1. Fotowoltaika Giżycko – jaka firma jest godna zaufania?
  2. Czy fotowoltaika w Giżycku się opłaca?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Giżycku – doskonałe połączenie
  4. Fotowoltaika Giżycko – weź dotację na OZE!

Fotowoltaika Giżycko – jaka firma jest godna zaufania?

Lista instalatorów fotowoltaiki jest w Giżycku dosyć krótka, co może utrudniać dokonanie właściwego wyboru. Oczywiście ważna jest atrakcyjna oferta i korzystne warunki cenowe, ale trzeba też zwrócić uwagę na doświadczenie firmy, wiedzę pracowników czy wykorzystywane do instalacji komponenty. OZE Projekt to ekspert w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Na swoim koncie posiadamy tysiące wykonanych realizacji – zamontowanych instalacji fotowoltaicznych czy zainstalowanych pomp ciepła. Jeśli skorzystasz z naszych usług to możesz mieć pewność, że fotowoltaika do Twojego domu lub firmy pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu roku. Zwracamy uwagę nie tylko na odpowiednie dobranie mocy instalacji, ale dbamy m.in. również o prawidłowy montaż, odpowiednie ustawienie modułów czy skonfigurowanie inwertera, który zamienia prąd stały na prąd zmienny.

Wszystkie nasze instalacje wyposażone są w najwydajniejsze panele fotowoltaiczne, znajdujące się w elitarnym zestawieniu Tier-1. Mowa tu o nowoczesnych modułach PV Ja Solar, które wyposażone są w innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewniające najwyższą możliwą wydajność. Przykładem niech będzie tu technologia half cut minimalizująca negatywne efekty zacienienia paneli fotowoltaicznych.

Instalacja może działać w formie fotowoltaiki na dachu ale także być zamontowana na gruncie. Umiejscowienie modułów fotowoltaicznych zależy głównie od warunków panujących na danym obszarze, choć zawsze słuchamy sugestii naszych inwestorów. Dlatego też piękna, zabytkowa dachówka Doroty Szelągowskiej została nietknięta.

Czy fotowoltaika w Giżycku się opłaca?

Warunki panujące w całej Polsce stanowią bardzo dobre pole do działania fotowoltaiki i produkowania własnego prądu. Dlatego też mieszkańcy Giżycka mogą z powodzeniem czerpać korzyści płynące z odnawialnych źródeł energii bez zamartwiania się o to, czy poniesiony koszt inwestycji w fotowoltaikę będzie po prostu opłacalny.

Fotowoltaika pozwala na uniezależnienie się od podwyżek cen energii – mowa tu m.in. o niedawno wprowadzonej opłacie mocowej. Posiadanie instalacji fotowoltaicznej to tak naprawdę znaczne obniżenie rachunków za prąd, bo nawet o 90%! W jaki sposób to działa? Prąd pozyskiwany przez moduły fotowoltaiczne przeznaczany jest na pokrycie zapotrzebowania energetycznego, przez co pozbywamy się opłat zmiennych, które sprzedaje zakład energetyczny. Do opłacenia zostają jedynie opłaty stałe – ich wysokość to średnio kilkanaście złotych miesięcznie.

Kilka słów wyjaśnienia należy się także systemowi prosumenckiemu podpartemu umową kompleksową z dostawcą prądu. Uzysk energii z fotowoltaiki jest najwyższy w cieplejszym półroczu i wtedy dochodzi do nadprodukcji prądu – instalacja generuje więcej, niż wynosi nasze zapotrzebowanie energetyczne w danym okresie. Nadwyżki wysyłane są do zakładu energetycznego, a my możemy je później wykorzystać w miesiącach zimowych (wtedy, gdy uzysk jest niższy). Inwestor jest więc jednocześnie konsumentem i producentem energii elektrycznej.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Giżycku

Jeśli chcemy czerpać jak najwięcej korzyści z odnawialnych źródeł energii, szczególnie polecanym rozwiązaniem jest połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła – nowoczesną i tanią formą ogrzewania. Pompy ciepła czerpią energię do ogrzewania z odnawialnych źródeł, np. powietrza czy gruntu i wykorzystania ją do ogrzania danego budynku. Do działania potrzebują prądu, który z kolei może dostarczyć instalacja fotowoltaiczna. Tym sposobem nie tylko produkujemy tanią energię elektryczną, ale także zapewniamy ciepło niemal zerowym kosztem – bezobsługowo, komfortowo i ekologicznie.

A jeśli w domu jest zbyt gorąco, urządzenie to może także chłodzić pomieszczenia, tak jak tradycyjny klimatyzator. Sprawdzi się to szczególnie w okresie letnim, gdzie dodatkowo przyspieszymy zwrot inwestycji w pompę ciepła.

Fotowoltaika Giżycko – weź dofinansowanie

Jeśli zainwestujesz w fotwoltaikę i pompę ciepła, możesz otrzymać nawet 37 000 zł w ramach rządowego programu “Czyste Powietrze”. Nie musisz przy tym obawiać się skomplikowanych formalności – pomożemy Ci w zdobyciu dotacji!

To jednak nie jedyna możliwość, która spotyka osoby inwestujące w fotowoltaikę. Jednym z ważniejszych udogodnień jest również tzw. ulga termomodernizacyjna, która pozwala na odliczenie od podstawy opodatkowania maksymalnie 53 000 zł w zeznaniu rocznym PIT. Co można odliczyć? Zarówno zakup fotowoltaiki, pompy ciepłą, jak również innych rodzajów przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button