Fotowoltaika w Dobrym Mieście – co trzeba wiedzieć?

fotowoltaika dobre miasto oze projekt

Fotowoltaika to w Dobrym Mieście opłacalna, skuteczna i ekologiczna metoda na drastyczne obniżenie rachunków za prąd. Moduły fotowoltaiczne są dobrym wyjściem, zwłaszcza w kontekście opłaty mocowej i kolejnych podwyżek prądu. Dodatkowo w połączeniu z pompą ciepła możemy efektywnie ogrzewać dom, firmę lub gospodarstwo niemal za darmo. Inwestorzy chętnie korzystają z udogodnień, np. w postaci ulgi termomodernizacyjnej. Którą firmę wybrać, jeśli Dobre Miasto to nasze miejsce do życia?

SPIS TREŚCI:
  1. Fotowoltaika Dobre Miasto – czy to się opłaca?
  2. Fotowoltaika w Dobrym Mieście – którą firmę warto wybrać?
  3. Fotowoltaika w Dobrym Mieście – pierwszorzędna symbioza
  4. Fotowoltaika Dobre Miasto – dotacje i ulgi

Fotowoltaika Dobre Miasto – czy to się opłaca?

Fotowoltaika w Polsce działa – nawet wtedy, gdy moduły PV pracują w niskiej temperaturze. Warunki panujące w naszym kraju pozwalają więc na efektywne działanie instalacji i produkowanie prądu. Z tego względu mieszkańcy Dobrego Miasta mogą z powodzeniem czerpać korzyści płynące z OZE bez zamartwiania się o to, czy koszt inwestycji w fotowoltaikę im się zwróci – a trzeba pamiętać, że wystarczy na to zwykle kilka lat (w przypadku np. gospodarstw rolnych czas ten dodatkowo ulegnie skróceniu.

Aspekt opłacalności fotowoltaiki wynika z możliwości uniezależnienia się od podwyżek energii. Posiadanie instalacji oznacza drastyczne obniżenie rachunków za energię elektryczną, bo nawet o 90%. Jak to działa? Prąd wytwarzany przez moduły fotowoltaiczne przeznaczany jest na pokrycie zapotrzebowania na energię danego budynku, przez co nie wykorzystujemy kWh sprzedawanych przez zakład energetyczny. W przypadku gospodarstw domowych wysokość opłat to średnio tylko kilkanaście złotych miesięcznie.

Fotowoltaika w Polsce (jeśli chodzi o instalacje podłączone do sieci) działa w oparciu o system prosumencki podparty umową kompleksową. Instalacja fotowoltaiczna najwięcej prądu wytwarza w cieplejszym półroczu. W tym czasie dochodzi do nadprodukcji energii elektrycznej –oznacza to, że fotowoltaika produkuje więcej, niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne budynku. Nadwyżki są następnie wysyłane do zakładu energetycznego, a my możemy je później wykorzystać w okresach niższych uzysków np. późną jesienią (jeśli zainwestujemy w magazyn energii, sami odkładamy prąd). Warto zaznaczyć, że wbrew stosunkowo licznym opiniom fotowoltaika lubi niskie temperatury, więc zimą nadal będzie produkować energię.

Fotowoltaika w Dobrym Mieście – którą firmę warto wybrać?

Gdzie znaleźć dobrą firmę fotowoltaiczną, jeśli mieszkamy w Dobrym Mieście? Na pierwszy rzut oka to stosunkowo trudne zadanie. Zdecydowanie się inwestycję w fotowoltaikę to przecież śmiały krok. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ofertę czy warunki cenowe instalatorów, ale także doświadczenie, wiedzę pracowników czy wykorzystywane komponenty.

Wbrew pozorom nie trzeba długo szukać, ponieważ w pobliskim Olsztynie swoją siedzibę ma OZE Projekt – na swoim koncie posiadamy tysiące wykonanych realizacji, zarówno jeśli chodzi o fotowoltaikę, jak i pompy ciepła. Mamy status eksperta w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, a nasi klienci doceniają nas m.in. uczciwość, rzetelność i profesjonalizm.

Wszystkie realizowane przez nas inwestycje są wyposażone w najwydajniejsze i mocne moduły fotowoltaiczne JA Solar, które stale goszczą w nowych edycjach rankingu najlepszych paneli PV Tier-1. Wynika to nie tylko z wysokiego stopnia efektywności tych komponentów, ale też stosowania nowoczesnych technologii fotowoltaicznych, np. Half Cut. W przypadku falowników polecamy niedawno wprowadzone na polski rynek innowacyjne inwertery Hypontech.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Dobrym Mieście – pierwszorzędna symbioza

Pompy ciepła pozyskują energię z odnawialnych źródeł, takich jak np. powietrze, grunt czy woda, a następnie wykorzystują ja do ogrzania budynku. Aby móc działać, potrzebują energii elektrycznej, którą z kolei może dostarczyć fotowoltaika. Taka współpraca tych dwóch form instalacji OZE umożliwia nie tylko korzystanie z taniego prądu, ale też ogrzewanie pomieszczeń niemal za darmo. Pompy ciepła to urządzenia bezobsługowe, które cechują się wyjątkowo niską awaryjnością. W naszych realizacjach korzystamy z powietrznych pomp ciepła m.in. firmy Daikin (modele Altherma).

Warto zaznaczyć, że pompy ciepła może działać w dwóch trybach: grzania, ale też chłodzenia. Urządzenie ochładza wtedy budynek, co będzie szczególnie przydatne w przypadku bardzo wysokich temperatur. To duża oszczędność, ponieważ pompa ciepła zastępuje tradycyjny klimatyzator, co ma pozytywny wpływ na zwrot inwestycji w pompę ciepła.

Fotowoltaika Dobre Miasto – dotacje i ulgi

Osoby, które zainwestowały w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła czy przedsięwzięcie termomodernizacyjne, mogą skorzystać z dużego udogodnienia, jakim jest ulga termomodernizacyjna. Dzięki niej mamy możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania do 53 000 zł w zeznaniu rocznym PIT. Co ważne, jeśli np. w jednym roku nie odliczymy pełnej kwoty ulgi, możemy ją wykorzystać w następnych latach.

Dodatkowym bonusem są różne programy rządowe i lokalne mające wspierać rozwój oraz inwestycje w odnawialne źródła energii. Doskonałym tego przykładem jest ogólnopolskie “Czyste Powietrze”, które choć w głównej mierze powstało w celu dofinansowania do pompy ciepła, to i w nim istnieje okazja na otrzymanie dotacji na fotowoltaikę. Jeśli zdecydujemy się na ekologiczne źródło ogrzewania oraz instalację fotowoltaiczną, otrzymamy nawet 37 000 zł. Obawiasz się skomplikowanych formalności? Niepotrzebnie – pomożemy Ci w zdobyciu dotacji!

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button