Fotowoltaika
dla firm

Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika dla biznesu

OZE Projekt - kolory marki

Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania doskonałe nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla firm. Systemy w postaci elektrowni słonecznych mogą pracować na potrzeby zarówno przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i usługowych czy handlowych. Instalacje fotowoltaiczne często montowane są także na dachach hal magazynowych, dostarczając tym samym niezwykle tanią energię elektryczną.

Korzyści z fotowoltaiki dla firm

OZE Projekt - kolory marki

Znacznie niższe rachunki za energię to nie jedyne korzyści, jakie daje fotowoltaika dla firm. Jakie jeszcze zalety posiada tego typu rozwiązanie? Jest to przede wszystkim uniezależnienie przedsiębiorstwa od podwyżek cen energii. Wprowadzona niedawno opłata mocowa, w przypadku wielu firm oznaczała wzrost wydatków na energię elektryczną nawet o kilkadziesiąt procent. Elektrownia słoneczna będzie zatem doskonałym sposobem na obniżenie rachunków z zakładu energetycznego, bo w przypadku dobrze zwymiarowanej instalacji, mówimy o oszczędnościach rzędu nawet 90 procent. Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej podwyżki to w przypadku ich wystąpienia, zwrot kosztów związanych z inwestycji nastąpi jeszcze szybciej, a Ty wciąż będziesz cieszył się niskimi rachunkami.

Fotowoltaika dla firm - ekologia dla świata

OZE Projekt - kolory marki

Instalacje fotowoltaiczne oznaczają nie tylko oszczędności finansowe. To również spory ukłon w kierunku środowiska. Jak wiemy, powietrze w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia, dlatego jeśli jesteś przedsiębiorcą i zależy Ci na poprawie jego jakości, zainwestuj w odnawialne źródła energii. Elektrownie słoneczne zaopatrują w energię elektryczną tysiące firm na całym świecie. Dzięki nim część fabryk stała się nawet zeroemisyjna. To doskonały przykład tego, że zastosowanie alternatywnych źródeł energii jest możliwe, do pokrycia pełnego zapotrzebowania energetycznego firmy. Takie rozwiązanie pozwala zatem nie tylko obniżyć rachunki za prąd, ale również poprawić jakość życia bez spadku jakości działania przedsiębiorstwa.

Fotowoltaika dla firm zasady

OZE Projekt - kolory marki

Zasady działania fotowoltaiki dla firm są bliźniaczo podobne do tych, które występują w przypadku domów jednorodzinnych. W skład elektrowni słonecznej oczywiście wchodzą moduły fotowoltaiczne, które przy pomocy specjalistycznego stelaża montowane są na dachu obiektu lub na gruncie, a także z falownika. To właśnie to urządzenia zamienia prąd stały, dostarczany przez panele, w zmienny. Cała instalacja podłączona jest z kolei do sieci energetycznej. Jest to niezbędne, ponieważ przesyłana jest do niej cała nadprodukcja, która nie zostanie wykorzystana na bieżące potrzeby przedsiębiorstwa.

Fotowoltaika dla firm rozliczenie

OZE Projekt - kolory marki

Jeszcze przed założeniem instalacji fotowoltaicznej wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak wygląda rozliczenie energii elektrycznej z zakładem energetycznym. Właściciele firm mogą skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwszym z nich jest tradycyjny system prosumencki. Wówczas rozliczenie wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku fotowoltaiki dla domów jednorodzinnych, a więc cała nadprodukcja trafia do sieci energetycznej. W zamian za to zakład pobiera 20% wprowadzonej do sieci energii w przypadku instalacji do 10 kWp oraz 30% jeśli moc instalacji to więcej niż 10 kWp, ale mniej niż 50 kWp. Jak wygląda jednak rozliczenie jeśli moc elektrowni słonecznej to ponad 50 kWp? W takim przypadku nadwyżka energii sprzedawana jest do zakładu energetycznego. Cena, którą przedsiębiorca otrzyma za każdą kWh określana jest przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie średniej stawki kwartalnej.

Fotowoltaika dla firm dotacje

OZE Projekt - kolory marki

Jedną z najpopularniejszych dopłat do instalacji fotowoltaicznych jest program „Mój Prąd”. Z tego rozwiązania mogą jednak skorzystać wyłącznie klienci indywidualni, którzy inwestują w elektrownie słoneczną działającą na potrzeby gospodarstwa domowego. Co jednak w przypadku przedsiębiorców? Czy można otrzymać dotację do fotowoltaiki dla firmy? W tym przypadku możliwe jest wsparcie z projektu „Energia Plus dla fotowoltaiki”. Środki można zdobyć w formie dotacji lub pożyczki. W pierwszym przypadku jest to suma pokrywająca maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych. Jeśli chodzi o dotację, to możliwe jest wsparcie na poziomie 85%.

Czy fotowoltaika dla firm się opłaca?

OZE Projekt - kolory marki

Przedsiębiorcy często szukają rozwiązań pozwalających na redukcję lub optymalizację wydatków. Czy fotowoltaika dla firm się opłaca i czy jest to realna szansa na oszczędzanie? Zdecydowanie tak! Montaż własnej elektrowni słonecznej działającej na potrzeby firmy pozwala ograniczyć wydatki związane z zakupem energii elektrycznej nawet o kilkadziesiąt procent. W praktyce oznacza to redukcję wydatków nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku, a pieniądze te mogą zostać zainwestowane na przykład w nowe maszyny, szkolenie kadr czy badania nad wdrożeniem innowacyjnych produktów. Jeśli zatem jesteś zainteresowany montażem instalacji fotowoltaicznej w swoim przedsiębiorstwie, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą dobrać Ci najlepsze rozwiązanie.

Fotowoltaika a oszczędności
Zyski dla firmy

Odważnie prowadzisz biznes, biorąc na siebie kolejne ciężary podatkowe? Jako przedsiębiorca wiesz jak to jest, gdy codziennie trzeba dzielić się z państwem wypracowanym przez siebie kapitałem. Zakładając własną instalację fotowoltaiczną jesteś w stanie częściowo zrzucić z siebie konieczność płacenia wysokich danin za energię elektryczną.

Inwestując w panele fotowoltaiczne już dzisiaj, gwarantujesz swojemu biznesowi redukcję kosztów. Biorąc pod uwagę, że co roku ceny energii rosną o kilka procent, fotowoltaika dla firm zapewni twojemu biznesowi znaczną oszczędność.

Fotowoltaika a oszczędności
Inwestycja w rozwój

Redukcja bieżących wydatków firmy, pozwoli Ci „złapać oddech”. Zaoszczędzone na prądzie pieniądze możesz spożytkować na rozwój swojego biznesu i budowanie przewagi konkurencyjnej nad innymi przedsiębiorstwami.

Co ważne masz też możliwość ujęcia inwestycji fotowoltaicznej w kosztach firmy.

Faktura za prąd a fotowoltaika oze projekt
Społeczna odpowiedzialność biznesu

Jeśli Twojej organizacji bliska jest koncepcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu), inwestycja w fotowoltaikę dla firm bardzo dobrze wpisuje się w ideę dbania o środowisko naturalne i zdrowie społeczności, w której prowadzisz działalność.

PODSUMOWUJĄC, FOTOWOLTAIKA DLA FIRM OZNACZA:
– mniejsze wydatki,
– znaczące oszczędności,
– kapitał, który można przeznaczyć na rozwój i inwestycje,
– korzystne ujęcie wydatków na inwestycję w kosztach firmy,
– prestiż związany z inwestycją w nowoczesne, ekologiczne technologie,
– pozytywny wizerunek związany z prowadzeniem działań CSR.

Dzięki foltowoltaice:

ZYSKI DLA FIRMY
INWESTYCJA W ROZWÓJ
ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA
Chcesz wiedzieć, ile dokładnie zyskasz dzięki fotowoltaice?
Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM