Fotowoltaika
dla domu

Fotowoltaika czy się opłaca oze projekt

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego

OZE Projekt - kolory marki

Popularność fotowoltaiki w domach jednorodzinnych w naszym kraju wciąż rośnie. Wynika to przede wszystkim ze stale rosnących cen energii. A te już i tak nie są niskie. Warto również dodać, że na początku 2022 roku rachunki mają być wyższe nawet o kilkadziesiąt procent. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym, mieszkańcy domów jednorodzinnych mają możliwość skutecznej redukcji kwot wydawanych na rachunki za prąd nawet o 90%. Co ważne, dzięki takiemu rozwiązaniu uniezależniają się oni również od potencjalnych podwyżek. Własna elektrownia słoneczna to jednak nie tylko oszczędności. Montaż fotowoltaiki na dachu domu lub gruncie, wiąże się również ze znacznym wzrostem wartości nieruchomości, a także większym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców.

Ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego?

OZE Projekt - kolory marki

Cena fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego to jedno z najczęściej poruszanych przez inwestorów zagadnień. Jaki jest zatem koszt montażu elektrowni słonecznej? Niestety ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego. Wynika to z indywidualnych pomiarów wykonywanych u osoby zainteresowanej realizacją zadania. Wpływ na cenę instalacji fotowoltaicznej dla domu ma między innymi:

  • zapotrzebowanie na energię elektryczną,
  • wielkość dachu,
  • kierunki połaci dachowych.

Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się, ile trzeba zapłacić za instalację fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego, konieczne jest spotkanie ze specjalistą, który odpowiednio zwymiaruje elektrownie słoneczną, dobierze odpowiednie rozwiązania i dopiero na tej podstawie będzie można wskazać konkretne koszty.

Sposoby finansowania fotowoltaiki dla domu

OZE Projekt - kolory marki

Jeśli jesteś zainteresowany montażem instalacji fotowoltaicznej w swoim domu i zastanawiasz się, w jaki sposób ją sfinansować, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka interesujących rozwiązań. Podstawową metodą opłacenia inwestycji jest gotówka. W ten sposób w zaledwie kilku transzach rozliczysz się z naszą firmą za zrealizowane zadanie, a po uruchomieniu instalacji będziesz cieszył się jedynie z niskich rachunków za prąd. Kolejnym sposobem spłacenia elektrowni słonecznej jest korzystny kredyt. To rozwiązanie, dzięki któremu nie odczujesz spłaty inwestycji. Jak to możliwe? Dzięki korzystnym ratom zamienimy Twój dotychczasowy rachunek na spłatę części kredytu. Po wpłaceniu ostatniej transzy będziesz zatem cieszył się z wyjątkowo niskich rachunków za energię.

Fotowoltaika dla domu z OZE Projekt

OZE Projekt - kolory marki

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem instalacji fotowoltaicznej, która będzie produkowała energię elektryczną na potrzeby Twojego domu, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy kompleksową realizację zadania obejmującą: projekt, dostarczenie sprzętu na miejsce inwestycji oraz montaż instalacji. Ponadto nasi specjaliści zajmą się załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności, takich jak na przykład zgłoszenie inwestycji do zakładu energetycznego, który bezpłatnie wymieni licznik na dwukierunkowy. Zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów sprzedaży lub kontaktu z naszą firmą.

Tabela 1: Etapy realizacji inwestycji

OZE Projekt - kolory marki

Etap 1

Spotkanie z przedstawicielem firmy

Etap 2

Dobór odpowiedniej mocy instalacji oraz komponentów

Etap 3

Podpisanie umowy

Etap 4

Dostarczenie sprzętu i montaż instalacji

Etap 5

Przyłączenie do sieci energetycznej

Tabela 2: Elementy składowe instalacji fotowoltaicznej:

OZE Projekt - kolory marki

Moduły fotowoltaiczne

Urządzenie służące do bezpośredniej zamiany energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną.

Falownik

Jego zadaniem jest przetwarzanie prądu stałego (DC), produkowanego przez moduły PV, na prąd zmienny (AC)

Konstrukcja montażowa

Konstrukcja umożliwiająca montaż instalacji na gruncie oraz dachach pokrytych blachą trapezową, blachodachówką czy dachówką.

Dodatkowe elementy

Komponenty w postaci przewodów, złączek czy peszli, dzięki którym możliwe jest podłączenie instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika a oszczędności
„Czy stać mnie na fotowoltaikę dla domu?”

Jeśli płacisz rachunki za prąd, to TAK. 
Na swoją instalację nie musisz wydawać nowych, dodatkowych pieniędzy. Zaproponujemy Ci system ratalny (bez wkładu własnego, minimum formalności, spłata w stałych częściach), ustalimy wysokość rat za instalację tak, żeby nie przekraczały Twoich dotychczasowych wydatków za energię. Będziesz miał darmowy prąd ze Słońca, a środki z puli „na prąd” przesuniesz po prostu do puli „czasowa spłata instalacji”.

Po pewnym czasie, gdy już będziemy rozliczeni, instalacja będzie pracować wyłącznie dla Ciebie.

Fotowoltaika a oszczędności
Ceny prądu rosną z roku na rok.

Kiedy staniesz się producentem energii, zagwarantujesz sobie możliwie najtańszy prąd (będziesz płacił jedynie opłaty obligatoryjne, obowiązkowe dla nas wszystkich). Instalacja fotowoltaiczna dla domu sprawi, że Twoja energia będzie maksymalnie tania dzisiaj i w przyszłości.

Faktura za prąd a fotowoltaika oze projekt
Pieniądze, które zaoszczędzisz na rachunkach za prąd,
będziesz mógł odłożyć lub zainwestować.

Marzył Ci się przydomowy basen? Kilka tysięcy złotych oszczędności w skali roku pozwoli Ci na spełnienie wielu pragnień.
Dzięki odpowiednio zwymiarowanej instalacji rachunki zmniejszą się nawet do -90%!

Fotowoltaika dla rolnika oze projekt
Zastanawiasz się czy przy Twoich wydatkach na energię,
fotowoltaika dla domu jednorodzinnego jest właściwym wyborem?

Jeśli miesięcznie oddajesz zakładowi energetycznemu przynajmniej 150 zł w rachunkach za prąd,
instalacja fotowoltaiczna będzie ekonomicznie uzasadnioną inwestycją.

Fotowoltaika dla Twojej rodziny
Czy wiesz, że zakład energetyczny, by wyprodukować prąd zabezpieczający potrzeby domu jednorodzinnego, musi wyemitować co roku średnio 6 ton (!) CO2, pyłów i substancji szkodliwych?

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej jest dowodem na to, że zrobiłeś wszystko,  żeby Twoja rodzina, Twoje dzieci i wnuki, mogły oddychać czystym powietrzem, by żyły w zdrowiu.

Poznaj historię pana Adama z Olsztyna. On już wybrał fotowoltaikę, teraz kolej na Ciebie!

OZE Projekt - kolory marki

Dzięki foltowoltaice:

ZDROWE ŻYCIE
NISKIE RACHUNKI
DUŻE OSZCZĘDNOŚCI
Chcesz wiedzieć, ile dokładnie zyskasz dzięki fotowoltaice?