Fotowoltaika – czy jest opłacalna? Korzyści płynące z OZE

Fotowoltaika czy się opłaca oze projekt

Wiele osób szuka dobrego sposobu na oszczędzanie pieniędzy. Jednym z nich może być własna elektrownia produkująca prąd w postaci instalacji fotowoltaicznej. Czy fotowoltaika jest opłacalna?  Sprawdzamy!

Czy fotowoltaika się opłaca: co mówią eksperci

Fotowoltaika czy się opłaca? To pytanie zadaje sobie wiele osób zainteresowanych tego typu rozwiązaniami. Co na ten temat mówią eksperci? Przekonują oni, że spełniając minimalne wymagania techniczne (dach nie może być skierowany na północ i nie może być zacieniony) instalacja fotowoltaiczna zawsze będzie opłacalna. Wynika to z faktu, że całą inwestycję, możemy rozłożyć na korzystne raty. Dzięki temu zamienimy nasz dotychczasowy rachunek za energię elektryczną, na spłatę części kredytu. Potencjalny inwestor, może zatem pomyśleć – po co mam zakładać fotowoltaikę, skoro i tak będę musiał płacić? Różnica polega na tym, że kredyt spłacimy w ciągu kilku lat, a nasza elektrownia będzie produkowała prąd znacznie dłużej. Gwarancja producenta udzielana na uzysk z paneli fotowoltaicznych, to minimum 25 lat. Warto również wspomnieć o dofinansowaniach, dzięki którym faktyczny koszt inwestycji jest znacznie niższy. Ostateczny zwrot inwestycji, w przypadku domów jednorodzinnych, wynosi około sześciu lat. Jeśli chodzi np. o rolników, następuje on jeszcze szybciej.

Czy warto korzystać z fotowoltaiki: tysiące zadowolonych klientów

Czy są Państwo zadowoleni z podjęcia decyzji o założeniu instalacji? Fotowoltaika czy się opłaca? Czy założyliby Państwo instalację jeszcze raz? Takie pytania często zadajemy naszym klientom, gdy odwiedzimy ich po wykonaniu zadania. Najczęstsza odpowiedź jaką słyszymy, to żałujemy, że… zdecydowaliśmy się tak późno! Korzyści, jakie niesie za sobą montaż instalacji jest znacznie więcej, niż obniżenie rachunków za energię elektryczną. Dzięki fotowoltaice, inwestorzy nie przejmują się m.in. stale rosnącymi cenami energii. Oprócz tego, nie muszą ograniczać się ze zużyciem energii elektrycznej. Nie bez powodu, wielu inwestorów pozyskujemy dzięki poleceniom dotychczasowych klientów. Ci chętnie dzień się ze swoją rodziną czy przyjaciółmi, korzystnymi rozwiązaniami na oszczędzanie. Fotowoltaika czy się opłaca? Gdyby tak nie było, ludzie z pewnością nie inwestowaliby tak chętnie we własne elektrownie.

Kalkulator fotowoltaiki – sprawdź, czy warto

fotowoltaika czy się opłaca kalkulatorDla osób, które chcą sprawdzić ile są w stanie zaoszczędzić dzięki inwestycji w instalację fotowoltaiczną, ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z łatwego w obsłudze kalkulatora fotowoltaiki. Przy jego pomocy poznamy nie tylko dokładne sumy, ale również dowiemy się, jakiej mocy instalację musimy założyć, aby produkowała ona dla nas wystarczającą ilość energii. Jakich danych potrzebujemy, żeby przeprowadzić kalkulację? Do kalkulatora musimy wprowadzić wysokość naszych rachunków za prąd, podać okres rozliczeniowy oraz planowaną lokalizację instalacji. Po podaniu tych danych dowiemy się m.in.: ile wydajemy rocznie na energię elektryczną, ile zaoszczędzimy oraz jakiej powierzchni potrzebujemy do zrealizowania inwestycji.

Instalacja fotowoltaiczna – perfekcyjne połączenie z pompą ciepła

Instalacja fotowoltaiczna to doskonały sposób na oszczędzanie. Co powiedziałbyś jednak na darmowe ciepło i ciepłą wodę użytkową (c.w.u.). Dzięki pompie ciepła to możliwe. Jak? Pompa wykorzystuje powietrze do ogrzania naszego domu. Sposób jej działania jest bardzo prostu i można go zobrazować przy pomocy lodówki. Tego typu źródło ciepła działa po prostu odwrotnie – pobiera zimne powietrze powietrze, a do wnętrza budynku wpuszcza ciepło. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, pompa ciepła nie generuje dodatkowych kosztów. Jej użytkownik cieszy się jedynie z ogromnego komfortu użytkowania, bo szykowanie opału czy podkładanie do pieca nie jest konieczne. Jeśli jesteś dopiero na etapie planowania budowy domu, warto uwzględnić to w projekcie. Dzięki pompie nie będziesz potrzebował kominów, kotłowni czy pomieszczeń gospodarczych na składowanie opału.

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem własnej instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła, skontaktuj się ze specjalistą w swoim regionie. Wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer lub wypełnić formularz. Szczegóły znajdziesz tutaj.

pompy ciepła

Call Now Button