Fotowoltaika w Ciechanowie – co trzeba wiedzieć?

fotowoltaika ciechanów oze projekt

Instalacja fotowoltaiczna to w Ciechanowie jeden z najbardziej skutecznych sposobów  na produkowanie własnego prądu bardzo niskim kosztem. Fotowoltaika obniży Twój rachunek za energię elektryczną nawet o 90%, gdzie w połączeniu z pompą ciepła zapewni wydajne ogrzewanie pomieszczeń niemal za darmo. Jeśli zainwestujesz w OZE, możesz zarówno odliczyć kwotę inwestycji od podatku, jak i skorzystać z dotacji. Dowiedz się, ile kosztuje fotowoltaika w Ciechanowie!

SPIS TREŚCI:
  1. Fotowoltaika Ciechanów – ile kosztuje instalacja?
  2. Czy fotowoltaika w Ciechanowie się opłaca?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Ciechanowie – doskonałe połączenie
  4. Fotowoltaika Ciechanów – otrzymaj dotację do paneli fotowoltaicznych!
  5. Fotowoltaika w Ciechanowie – która firma jest najlepsza ?

Fotowoltaika Ciechanów – ile kosztuje instalacja?

W obecnych czasach inwestycja w fotowoltaikę to koszt ok. kilkunastu tysięcy złotych w przypadku instalacji dla gospodarstw domowych. Niestety nie można tutaj podać konkretnej sumy, ponieważ ostateczna cena zależy od wielu czynników, m.in. zapotrzebowania energetycznego, umiejscowienia modułów fotowoltaicznych (na dachu lub gruncie) czy używanych komponentów.

Specjalista od fotowoltaiki na spotkaniu wykonuje audyt energetyczny – całkowicie za darmo. Dzięki temu możliwe stanie się określenie, ile energii elektrycznej w ciągu roku potrzebuje dany budynek. Doradca oceni także dostępne opcje montażu modułów fotowoltaicznych. Warto wiedzieć, że nie zawsze fotowoltaika na dachu jest możliwa do zrealizowania, a to ze względu na przykład na liczne elementy konstrukcyjne skutkujące negatywnym zjawiskiem zacienienia paneli czy zbyt mała powierzchnia poszycia dachu.

Nasi specjaliści dużą wagę przykładają także do poszczególnych komponentów instalacji – dopasowanie do siebie poszczególnych elementów jest kluczowe, ponieważ pozwoli na osiąganie jak najwyższych uzysków. Dlatego też nie każdy inwerter fotowoltaiczny będzie efektywnie pracował z określoną liczbą paneli. Co ciekawe, możliwe jest także przeprowadzenie telefonicznego audytu. Nie zastąpi on jednak bezpośredniego spotkania, podczas którego doradca sporządzi dokładny kosztorys czy wstępny projekt instalacji fotowoltaicznej.

Czy fotowoltaika w Ciechanowie się opłaca?

Warunki panujące w naszym kraju umożliwiają efektywne działanie fotowoltaiki i wytwarzanie własnej energii elektrycznej. Z tego powodu mieszkańcy Ciechanowa mogą bez przeszkód czerpać korzyści płynące z inwestycji w PV bez ryzyka, że poniesiony wkład finansowy się nie zwróci.

Wykorzystanie efektu fotowoltaicznego do produkcji energii umożliwia uniezależnienie się od podwyżek cen prądu w 2021 r. – stanowi także receptę na wprowadzoną niedawno opłatę mocową, co powinno w szczególności zwrócić uwagę przedsiębiorców. Firmy zapłacą bowiem 80% rocznych opłat z tytułu opłaty mocowej w kwocie aż 4,5 mld złotych!

Dzięki fotowoltaice możesz obniżyć rachunki za prąd nawet o 90%. Działa to w oparciu o prostą zasadę – instalacja fotowoltaiczna produkuje energię, która pokrywa zapotrzebowanie na prąd w ciągu roku. Skutkuje to wyeliminowaniem z faktury opłat zmiennych. Do opłacenia pozostają tylko opłaty stałe – ich wysokość to średnio kilkanaście złotych miesięcznie w przypadku domów jednorodzinnych. Sprawdź kalkulator fotowoltaiki i oblicz zysk!

Fotowoltaika i pompa ciepła w Ciechanowie – doskonałe połączenie

Moduły fotowoltaiczne to tylko jedno z korzystnych usprawnień, które można zaimplementować do danego budynku. Jeśli chcemy oszczędzić jeszcze więcej, dobrym rozwiązaniem będzie dodatkowa inwestycja w pompę ciepła, czyli tanią i proekologiczną metodę ogrzewania. Pompy ciepła, podobnie jak fotowoltaika, wykorzystują źródła energii odnawialnej. W tym przypadku nie jest to Słońce, ale np. powietrze, woda lub grunt. Urządzenie to pozyskuje energię, a następnie przekazuje je do wnętrza pomieszczeń.

Dla mieszkańców Ciechanowa najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie powietrzna pompa ciepła. Odradzamy inwestycję w pompy gruntowe, ze względu na dużo wyższy koszt inwestycji, chociażby ze względu na konieczność wykonania odwiertów. Pompa ciepła do działania potrzebuje energii elektrycznej, która może pochodzić z instalacji fotowoltaicznej. Tym sposobem nie tylko wytwarzamy tani prąd, ale dodatkowo zapewniamy ciepło wewnątrz budynku niemal za darmo – bezobsługowo, komfortowo i ekologicznie.

A jeśli w domu jest zbyt gorąco, urządzenie to może także chłodzić pomieszczenia, tak jak tradycyjny klimatyzator. Sprawdzi się to szczególnie w okresie letnim, gdzie dodatkowo przyspieszymy zwrot inwestycji w pompę ciepła.

Fotowoltaika Ciechanów – otrzymaj dotację do paneli fotowoltaicznych!

Czy wiesz, że jeśli kupisz fotowoltaikę i/lub pompę ciepła, możesz odliczyć nawet 53 000 zł od podatku? Wszystko to możliwe dzięki uldze termomodernizacyjnej, która umożliwia odjęcie tak dużej kwoty w rocznym zeznaniu podatkowym. Warto wiedzieć, że da się odliczyć również inne rodzaje przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

A co z dotacjami? Obecnie inwestycja jednocześnie w fotowoltaikę i pompę ciepła pozwala na uzyskanie nawet 37 000 zł w ramach ogólnopolskiego programu rządowego “Czyste Powietrze”. Nie musisz obawiać się skomplikowanych formalności – pomagamy inwestorom w uzyskaniu dofinansowania do OZE.

Fotowoltaika w Ciechanowie – która firma jest najlepsza?

Lista instalatorów fotowoltaiki jest w Ciechanowie dosyć krótka, co może utrudniać dokonanie właściwego wyboru. Nie trzeba się oszukiwać, żę ważna jest atrakcyjna oferta i korzystne warunki cenowe, ale trzeba też zwrócić uwagę na doświadczenie firmy, wiedzę pracowników czy wykorzystywane do instalacji komponenty.

OZE Projekt to ekspert w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Na swoim koncie posiadamy tysiące zrealizowanych inwestycji w PV i pompy ciepła – zaufała nam m.in. Dorota Szelągowska. Jeśli skorzystasz z naszych usług, to możesz mieć pewność, że fotowoltaika dla firmy, domu lub gospodarstwa rolnego pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu roku. Bierzemy pod uwagę każdy szczegół – nie tylko na odpowiednie dobranie mocy instalacji, ale również prawidłowy montaż, odpowiednie ustawienie paneli czy skonfigurowanie inwertera, który zamienia prąd stały na prąd zmienny.

Wszystkie nasze instalacje wyposażone są w wysokowydajne panele fotowoltaiczne, znajdujące się w prestiżowym rankingu Tier-1. Mowa tu o nowoczesnych modułach PV Ja Solar, które wyposażone są w innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewniające najwyższą możliwą wydajność.

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła w Ciechanowie? Skontaktuj się z jednym ze specjalistów w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button