Fotowoltaika w Braniewie i okolicach – garść porad dla przyszłych inwestorów

Fotowoltaika Braniewo oze projekt

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na produkowanie własnego prądu z energii promieniowania słonecznego. Dzięki niej możemy uniezależnić się od podwyżek prądu, a dodatkowo w połączeniu z pompą ciepła zapewnić sobie tanie ogrzewanie niemal za darmo. Co więcej, inwestycja w OZE to także okazja do skorzystania dotacji i ulgi termomodernizacyjnej. Sprawdź, czy fotowoltaika w Braniewie to dobry pomysł!

Spis treści:
  1. Fotowoltaika Braniewo – gdzie kupić instalację?
  2. Czy fotowoltaika w Braniewie się opłaca?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła Braniewo – tanie ogrzewanie
  4. Fotowoltaika Braniewo – weź dofinansowanie!

Fotowoltaika Braniewo – gdzie kupić instalację?

Do realizacji naszej inwestycji w fotowoltaikę powinniśmy wybrać firmę, która spełni kilka warunków. Nie tylko trzeba wziąć pod uwagę ofertę danej firmy czy atrakcyjność proponowanych cen za wykonanie usługi. Warto dodatkowo uwzględnić doświadczenie przedsiębiorstwa, jakość wykorzystywanych do instalacji modułów fotowoltaicznych, inwerterów czy umiejętności oraz wiedzę pracowników.

OZE Projekt to instalator, który może pochwalić się statusem eksperta w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności fotowoltaiki czy pomp ciepła. Świadczą o tym tysiące wykonanych inwestycji, gdzie do każdej realizacji wkładamy maksimum zaangażowania i wiedzy zdobytej na przestrzeni lat. Jeśli wybierzesz OZE Projekt możesz mieć pewność, że Twoja instalacja będzie działała najefektywniej, jak to tylko możliwe. Dbamy zarówno o odpowiednie przygotowanie inwestycji z uwzględnieniem rodzaju konstrukcji (typ dachu lub grunt), jak i prawidłowy montaż. Nie oszczędzamy na bezpieczeństwie, ponieważ stosujemy najlepsze dostępne obecnie na rynku zabezpieczenia AC i DC.

Wszystkie zrealizowane przez OZE Projekt inwestycje wyposażone są w najwydajniejsze moduły fotowoltaiczne, które figurują w prestiżowym rankingu Tier-1. Mowa tu o modelach Ja Solar o mocy 380W, wyposażonych w technologie zapewniające optymalną pracę systemu, m.in. half cut (ogniwa cięte na pół) minimalizująca negatywne skutki zacienienia modułów.

Twoja instalacja fotowoltaiczna może zostać zamontowana zarówno w formie fotowoltaiki na gruncie, jak i dachu. W przypadku konstrukcji naziemnych wykorzystujemy wytrzymałe stelaże, wykonywane specjalnie na nasze zamówienie. To, z którego miejsca moduły będą produkowały energię elektryczną, zależy w większości od warunków panujących na danym obszarze (pragniemy, aby instalacja pracowała po prostu najlepiej, jak się da). Zawsze jednak słuchamy sugestii naszych inwestorów i jesteśmy otwarci na dyskusję, tak jak w przypadku instalacji Doroty Szelągowskiej.

Czy fotowoltaika w Braniewie się opłaca?

Braniewo może w pełni korzystać ze wszystkich zalet i korzyści płynących z fotowoltaiki, gdzie główną jest produkowanie własnej energii elektrycznej. Wynika to z prostej przyczyny – na terenie całego kraju panują bardzo dobre warunki do generowania uzysków. Dlatego też inwestycja w fotowoltaikę w Braniewie to rozsądne rozwiązanie, które pozwala w znacznej mierze wyeliminować koszty związane z wysokimi cenami prądu w 2021 roku.

Uniezależnienie się od podwyżek jest bardzo ważne – Polska stoi na niechlubnym podium najwyższych stawek za prąd w Europie. Inwestycja w fotowoltaikę umożliwia obniżenie rachunków za energię elektryczną nawet o 90%. W jaki sposób to działa? Prąd pozyskiwany przez moduły fotowoltaiczne jest przeznaczany na pokrycie zapotrzebowania energetycznego, co skutkuje wyeliminowaniem opłat zmiennych. Nie musimy wtedy kupować energii od sprzedawcy (zakładu energetycznego), ponieważ produkujemy go sami. Jaki tego skutek? Niskie rachunki za prąd w wysokości średnio kilkunastu złotych miesięcznie.

Warto jednocześnie wiedzieć, jak działa fotowoltaika w Polsce. W cieplejszym półroczu instalacja produkuje nadwyżki energii elektrycznej (więcej, niż wynosi zapotrzebowanie na nią). Nadmiar prądu jest następnie wysyłany do zakładu energetycznego. Energia z okresu nadprodukcji wykorzystywana jest następnie w okresie, gdy uzysk z instalacji jest niższy. Dlatego najlepszym momentem na podjęcie decyzji o założeniu fotowoltaiki są miesiące poza czasem wysokich uzysków, aby instalacja była gotowa do produkowania nadwyżek już w marcu i kwietniu. Co ciekawe, nie musimy wysyłać prądu do zakładu, ponieważ dzięki magazynom energii sami możemy przechowywać nadwyżki energii.

Fotowoltaika i pompa ciepła Braniewo – tanie ogrzewanie

Pompa ciepła, czyli tanie i ekologiczne ogrzewanie umożliwia czerpanie jak najwięcej korzyści z odnawialnych źródeł energii. Bez dymu i dorzucania do pieca!

Pompy ciepła pozyskują energię ze źródeł odnawialnych, np. powietrza i wykorzystują ją następnie do ogrzania naszego domu, firmy czy innych pomieszczeń. Do działania potrzebują prądu, który z kolei może dostarczyć instalacja fotowoltaiczna. W ten sposób nie tylko można wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, ale jednocześnie ogrzewać budynek niemal za darmo.

Co ciekawe, pompy ciepła nie tylko dostarczają energię cieplną do wnętrz, ale także ochładzać je w trybie chłodzenia. Sprawdzi się on świetnie szczególnie w okresie letnim, kiedy na zewnątrz panuje wysoka temperatura. Podwójne zastosowanie tych urządzeń zauważalnie przyspiesza zwrot inwestycji w pompę ciepła m.in. dlatego, że nie trzeba kupować oddzielnego klimatyzatora. W naszych realizacjach korzystamy z modeli z najwyższymi współczynnikami efektywności pomp ciepła, np. od firmy Daikin.

Fotowoltaika Braniewo – weź dofinansowanie!

Niewątpliwą zaletą inwestycji w odnawialne źrodła energii jest możliwość skorzystania z wielu form wsparcia finansowego. Mowa tu m.in. o popularnym programie Czyste Powietrze, w którym można otrzymać do 37 000 zł na fotowoltaikę i pompę ciepła. Z drugiej strony istnieją inicjatywy o zasięgu lokalnym, jak np. dofinansowanie do wymiany ciepła w Warszawie czy liczne miejskie dotacje na fotowoltaikę.

To jednak nie wszystko, ponieważ dodatkowo możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w PIT i odliczyć od podstawy opodatkowania do 53 000 zł. Co można objąć ulgą? Dzięki niej da się odliczyć zarówno zakup fotowoltaiki, pompy ciepłą, jak również innych rodzajów przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Dodatkowo ulgę termomodernizacyjną połączysz np. z ulgą na dziecko.

Myślisz o posiadaniu własnej instalacji fotowoltaicznej lub i/lub ogrzewaniu domu pompą ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i ciesz się tanią energią!

Call Now Button