Fotowoltaika Biskupiec – czy warto zainwestować w odnawialne źródła energii?

fotowoltaika biskupiec oze projekt

Myślisz o inwestycji w fotowoltaikę w Nidzicy? Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz mieć realny wpływ na drastyczne obniżenie rachunków za energię elektryczną – nawet o 90%. Fotowoltaika wytwarza prąd wprost ze Słońca. Energia promieniowania słonecznego padająca na powierzchnię modułów pozwala na efektywne, ekologiczne i opłacalne pozyskiwanie prądu na własne potrzeby. Dodatkowo w połączeniu z pompą ciepła fotowoltaika umożliwia ogrzanie domu tanim kosztem. Dodatkowo koszt inwestycji w OZE można odliczyć od podatku. Jaką firmę fotowoltaiczną powinni wybrać mieszkańcy Biskupca?

Spis treści:

1. Fotowoltaika Biskupiec – czy się opłaci?
2. Fotowoltaika Biskupiec – jaka firma jest godna zaufania?
3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Biskupcu
4. Fotowoltaika w Biskupcu – skorzystaj z ulg i dotacji na OZE!

Fotowoltaika Biskupiec – czy się opłaci?

W naszym kraju panują bardzo dobre warunki do produkcji własnej energii elektrycznej ze Słońca. Z tego powodu możemy bez przeszkód czerpać korzyści płynące z elektrowni solarnej także w Biskupcu. Jednocześnie nie trzeba martwić się, że inwestycja w fotowoltaikę się nie zwróci  – poziom nasłonecznienia w Polsce umożliwia wysokie uzyski, które pokryją zapotrzebowanie na energię w ciągu roku.

Fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność m.in. na to, że jest sposobem na coraz wyższe ceny prądu związane np. z wprowadzeniem w 2021 r. opłaty mocowej. Instalacja PV przyczynia się do drastycznego obniżenia rachunków za energię elektryczną – nawet o 90%. Jak to działa? Moduły fotowoltaiczne pozyskują energię ze Słońca i wytwarzają prąd. Jest on następnie wykorzystywany na bieżące pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dzięki temu nie trzeba zużywać i kupować kWh od zakładu energetycznego. To rozwiązanie skutkuje wyeliminowaniem z faktury opłat za energię czynną (zależnych od ilości zużytej energii elektrycznej). Oznacza to rachunki w wysokości średnio kilkunastu złotych miesięcznie w przypadku gospodarstw domowych.

Kilka słów wyjaśnienia należy się także systemowi prosumenckiemu w fotowoltaice. Uzysk z paneli fotowoltaicznych jest najwyższy w cieplejszych miesiącach roku (okres ten zaczyna się już w marcu). W związku z tym instalacja produkuje nadwyżki energii (więcej, niż wynosi zapotrzebowanie na prąd). Aby nie marnować wyprodukowanych kWh, nadprodukcja wysyłana jest do zakładu energetycznego. Prosumenci mogą następnie wykorzystać ją w czasie niższych uzysków np. późną jesienią. Wartość odbieranej energii od zakładu wynosi 80% lub 70% (dla instalacji powyżej 10 kWp). Tę niedogodność można wyeliminować poprzez uzupełnienie instalacji magazynem energii.

Fotowoltaika Biskupiec – jaka firma jest godna zaufania?

W przypadku wyboru firmy fotowoltaicznej, która zrealizuje naszą inwestycję, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Oprócz atrakcyjnej oferty i sprzyjających warunków cenowych kluczowe jest także doświadczenie instalatora, wiedza jej pracowników, rodzaj wykorzystywanych paneli i falowników czy fakt posiadania własnych ekip monterskich.

OZE Projekt to firma, która posiada wszystkie te cechy. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie fotowoltaiki oraz pomp ciepła, Mamy na swoim koncie tysiące wykonanych realizacji. Jeśli mieszkasz w Biskupcu i zdecydujesz się na współpracę z nami to masz gwarancję, że fotowoltaika dla Twojego domu, firmy lub gospodarstwa rolnego będzie wydajnie wytwarzać prąd w taki sposób, aby pokryć roczne zapotrzebowanie na energię. Przykładamy dużą uwagę nie tylko do dobrania mocy fotowoltaiki. Dbamy również o jej prawidłowy montaż czy konfigurację komponentów na czele z falownikiem konwertującym prąd stały na przemienny. Dowodem na to mogą być klienci, którzy chętnie dzielą się opiniami o fotowoltaice od naszej firmy.

Najczęstszymi frazami wyszukiwanymi w internecie są te związane z samymi modułami fotowoltaicznymi. Od wielu lat wiarygodnym źródłem wiedzy o najwydajniejszych panelach PV jest ranking Tier-1. To właśnie na nim stale znajdują się moduły JA Solar, które wykorzystujemy w naszych realizacjach. Ugruntowana pozycja tego producenta wynika m.in. ze względu na stosowanie innowacyjnych technologii, np. Half Cut czy PERC.

Instalacja może działać w formie fotowoltaiki na dachu lub gruncie. Sposób montażu instalacji PV zależy od kilku czynników, a w dużej mierze od warunków panujących na terenie danej inwestycji. Z drugiej strony zawsze jesteśmy otwarci na owocną współpracę i nawet jeśli inwestor nie będzie chciał upiększać swojego dachu modułami, dojdziemy do porozumienia. Dzięki temu zabytkowa dachówka Doroty Szelągowskiej została nietknięta.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Biskupcu

Chcesz czerpać najwięcej korzyści z odnawialnych źródeł energii, to warto zainwestować dodatkowo w pompę ciepła, czyli efektywny i tani sposób na ogrzewanie budynków. Pompy ciepłą pozyskują energię z OZE, takich jak np. gruntu, wody czy powietrza. Następnie wykorzystują ją do ogrzania pomieszczeń, gdzie ciepło emitowane jest przez zwykłe grzejniki, ogrzewanie podłogowe lub ścienne czy nawiewy. Do działania potrzebują energii elektrycznej i tę rolę może z powodzeniem spełnić fotowoltaika. Tym sposobem nie tylko produkujemy tani prąd, ale dodatkowo zapewniamy ciepło niemal bez opłat –  bez szkodliwego smogu i bezobsługowo. Warto wspomnieć, że warto rozważyć także zainstalowanie do domu rekuperacji, która świetnie współgra z pompami ciepła.

A jeśli na zewnątrz panują wysokie temperatury lub jest nam zwyczajnie gorąco, pompa ciepła zastąpi klimatyzator, ponieważ może również pracować w trybie chłodzenia. To duża oszczędność  – dzięki temu nie musimy kupować kolejnego urządzenia do naszego domu.

Fotowoltaika w Biskupcu – skorzystaj z ulg i dotacji na OZE!

Inwestycja w pompę ciepłą, fotowoltaikę lub inne przedsięwzięcie termomodernizacyjne upoważnia do skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. To udogodnienie jest szczególnie popularne wśród naszych klientów. Inwestorzy mogą dzięki niej odliczyć maksymalnie 53 000 zł w zeznaniu rocznym PIT. Co można jeszcze wpisać w deklaracji i jak to zrobić? Sprawdź nasz poradnik, jak odliczyć ulgę termomodernizacyjną.

Kiedy zdecydujesz się na inwestycję w odnawialne źródłą energii, warto zainteresować się kwestią dotacji. Obecnie funkcjonują programy rządowe i miejskie, które umożliwiają obniżenie kosztów inwestycji. Jednym z najpopularniejszych udogodnień tego typu jest Czyste Powietrze. W ramach tego programu można zyskać 37 000 zł, jeśli kupimy fotowoltaikę wraz z pompą ciepła. Nie musisz przy tym obawiać się formalności i wypełniania długich wniosków – OZE Projekt pomaga swoim inwestorom w uzyskaniu potrzebnego kapitału, także jeśli chodzi o finansowanie z banku w postaci kredytu na fotowoltaikę.

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się ze specjalistą w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i nie daj się opłacie mocowej!

 

Call Now Button