Fotowoltaika Białystok – co musisz wiedzieć?

fotowoltaika Białystok oze projekt

Fotowoltaika w Białymstoku, podobnie jak na całym Podlasiu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. We własne elektrownie inwestują rolnicy, przedsiębiorcy i właściciele domów jednorodzinnych. Jeśli chcesz do nich dołączyć i zacząć produkować własną, darmową energię elektryczną sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając instalatora, jak sfinansować inwestycję oraz czego wymagać od wykonawcy zadania.

Fotowoltaika Białystok: najlepsi instalatorzy

Wybór odpowiedniej firmy, z którą podejmiesz współpracę to jedna z najważniejszych decyzji. W końcu to ona będzie odpowiadał za wykonanie Twojej elektrowni słonecznej, która będzie produkowała prąd na Twoje potrzeby przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Na co zatem powinieneś zwrócić uwagę, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z inwestycji? Przede wszystkim są to ekipy monterskie i wszystko to, co związane z montażem. Choć sam montaż jest jedną z pierwszych czynności to ma on kluczowe znacznie na wiele lat. Czym zatem wyróżniają się najlepsze firmy? Przede wszystkim pracują one na własnych ekipach monterskich, a nie na podwykonawcach. Jest to niezwykle ważne, gdyż wewnętrzne brygady są odpowiednio wyszkolone, świadczą najwyższy standard usług, a ponadto pracują one w stałych zespołach, dzięki czemu całe zadanie przebiega znacznie szybciej i mniej inwazyjnie. Kolejnym ważnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze firmy fotowoltaicznej jest opieka posprzedażowa. Na czym ona polega? Chodzi między innymi o stały dostęp klienta to pracowników firmy, nadzór nad pracą instalacji dzięki zdalnemu dostępowi do monitoringu oraz szybkość ewentualnego serwisu. Wybierając instalatora warto również prześledzić jego działalność i stabilność na rynku. Przedstawiciela firmy możesz zapytać o liczbę wykonanych dotychczas realizacji oraz sprawdzić w internecie wiarygodność przedsiębiorstwa. Na tej podstawie będziesz mógł oszacować czy firma jest stabilna i czy kilka miesięcy po montażu nie zniknie ona z rynku.

Fotowoltaika Białystok: ile kosztuje instalacja?

Przed rozpoczęciem inwestycji zapewne zastanawiasz się ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna. W tej części tekstu wyjaśnimy od czego zależy cena. Żeby poznać konkretną kwotę, którą będziesz musiał zapłacić za wykonanie instalacji fotowoltaicznej niezbędne jest spotkanie ze specjalistą. Taką praktykę stosuje wszystkie najlepsze firmy fotowoltaiczne w Polsce. Dlaczego? Ponieważ jedynie po oględzinach miejsca inwestycji można zastosować odpowiednią technologię montażu, która ma wpływ na cenę instalacji. Rodzaj dachu oraz jego poszycia, wszelkie zacienienia, kominy czy kukułki muszą zostać uwzględnione w projekcie. Podczas spotkania, na podstawie dotychczasowych rachunków za energię elektryczną, dobierana jest również moc elektrowni słonecznej. Odpowiednie oszacowanie zużycia energii pozwoli w przyszłości w pełni zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa. Jak widzisz elementów mających wpływ na koszt instalacji jest naprawdę wiele, dlatego niemożliwe jest określenie uniwersalnej kwoty, za którą można kupić i wykonać instalację fotowoltaiczną.

Fotowoltaika Białystok: jak sfinansować zakup instalacji fotowoltaicznej?

Istnieje wiele sposobów na sfinansowanie zakupu instalacji fotowoltaicznej. Można je podzielić na dwie kategorie – udostępniane przez instalatora oraz przez samorządy i rząd. W pierwszym przypadku chodzi między innymi o leasingi czy kredyty. Oczywiście można dokonać zakupu elektrowni gotówką, ale wiele inwestorów decyduje się na system ratalny. W ten sposób nie odczuwają oni poniesionych kosztów, gdyż dotychczasowe rachunki za energię elektryczną zamieniają na ratę kredytu. Po określonym terminie spłaty pozostają oni zatem jedynie z niskimi rachunkami za prąd. Jeśli chodzi o wsparcie ze środków publicznych to mowa w tym przypadku o różnego rodzaju dofinansowaniach. Jakich konkretnie? Mieszkańcy Podlasia mogą liczyć na przygotowaną specjalnie dla nich dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Ponadto istnieje program „Czyste Powietrze„, w którym przy wymianie starego źródła ciepła środki można otrzymać również na instalację fotowoltaiczną. Nie można oczywiście nie wspomnieć również o programie „Mój Prąd„, którego kolejna edycja ma ruszyć już niebawem.

Fotowoltaika Białystok: dlaczego warto wybrać OZE Projekt?

Jedną z działających firm fotowoltaicznych w Białymstoku jest OZE Projekt. Jeśli szukasz instalatora, który kompleksowo zajmuje się elektrowniami słonecznymi zaufaj naszym specjalistom. Dlaczego warto z nami współpracować? Przede wszystkim dlatego, że do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Zależy nam na tym, aby nasi klienci polecali nas kolejnym osobom, dlatego świadczone przez nas usługi muszą być i są realizowane na najwyższym poziomie. Pracujemy na własnych ekipach monterskich, których w naszych szeregach jest już kilkanaście. Specjalizują się one w montażach dachowych oraz gruntowych. Ponadto posiadamy zdalny dostęp do monitoringu pracy instalacji, dlatego jeśli w ich działaniu wystąpi jakakolwiek nieprawidłowość natychmiast ją dostrzeżemy. Ponadto załatwiamy za klientów wszelkie formalności. Przygotowujemy i dostarczamy dokumenty do zakładu energetycznego oraz pomagamy właścicielom domów jednorodzinnych, rolnikom i przedsiębiorcom w zdobyciu dofinansowań, dzięki czemu klient po podjęciu decyzji i nawiązaniu współpracy z nami, nie musi się o nic martwić. Nasi specjaliści wyręczą go na każdym etapie inwestycji.

Fotowoltaika Białystok: OZE Projekt na Podlasiu

Nasza firma zrealizowała już kilkadziesiąt instalacji fotowoltaicznych na terenie zarówno samego Białegostoku, jak innych miejscowości w Województwie. Nasze realizacje znajdują się między innymi w takich dzielnicach stolicy regionu jak Wygoda czy Jaroszówka. Jeśli chodzi o inne miejsca na mapie Podlasia możemy mówić między innymi o fotowoltaice w Suwałkach, Grajewie, Sokółce czy Łomży. Jeśli Ty również chcesz dołączyć do rodziny OZE Projekt i cieszyć się z darmowej energii elektrycznej skontaktuj się z naszym oddziałem na Podlasiu. Nasi specjaliści odwiedzą Cię na miejscu inwestycji, odpowiednio wymiarują instalację i przedstawią szczegółową wycenę. Takie spotkanie oczywiście jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje.

Call Now Button