Fotowoltaika w Bartoszycach – jaką firmę wybrać?

fotowoltaika Bartoszyce oze projekt

Fotowoltaika to w Bartoszycach efektywny i ekologiczny, a przede wszystkim tani sposób na produkowanie własnego prądu dzięki wykorzystaniu OZE. Umożliwia uniezależnienie się od podwyżek energii, a  w połączeniu z pompą ciepła pozwala ogrzać dom niemal zerowym kosztem. Co więcej, możemy otrzymać dotację na instalację fotowoltaiczną. Czy fotowoltaika w Bartoszycach się opłaca? Sprawdź, którą firmę fotowoltaiczną wybrać!

Spis treści:

  1. Fotowoltaika Bartoszyce – który instalator jest godny zaufania?
  2. Fotowoltaika w Bartoszycach – czy się opłaca?
  3. Fotowoltaika i pompa ciepła w Bartoszycach
  4. Fotowoltaika Bartoszyce – pomożemy Ci w uzyskaniu dotacji

Fotowoltaika Bartoszyce – który instalator jest godny zaufania?

Bartoszyce są niewielkim miastem. Z tego względu znalezienie odpowiedniej firmy fotowoltaicznej może stanowić wyzwanie. Dobry instalator powinien posiadać zarówno atrakcyjną ofertę, jak i bogate doświadczenie podparte szeroką wiedzą na temat instalacji i jej poszczególnych komponentów. OZE Projekt na swoim koncie posiada tysiące wykonanych realizacji.  Jeśli skorzystasz z naszej oferty to możesz mieć pewność, że Twoja instalacja w 100% pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu całego roku.

Każda instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez OZE Projekt jest wyposażona w najwydajniejsze panele fotowoltaiczne. Mowa tu o modułach PV JA SOLAR, wyposażonych w nowoczesne technologie, m.in. powłokę samoczyszczącą czy half cut, minimalizującą negatywne skutki zacienienia paneli fotowoltaicznych.

Moduły PV w większości przypadków montowane są na dachu budynku, choć mogą także wydajnie produkować prąd w formie fotowoltaiki na gruncie. Umiejscowienie modułów w dużej mierze zależy od warunków panujących na danym obszarze. Na etapie projektowania bierzemy pod uwagę wszelkie czynniki i w oparciu o zebrane informacje stosujemy rozwiązania, które zapewnią jak najwyższy uzysk energii elektrycznej.

Fotowoltaika Bartoszyce – czy się opłaca?

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Bartoszyc – warunki panujące w naszym kraju umożliwiają pozyskiwanie energii ze Słońca na terenie całej Polski. Nie trzeba więc martwić się o to, czy poniesiony przez nas koszt fotowoltaiki będzie opłacalny w stosunku do uzysku.
Zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną pozwala na obniżenie rachunków za prąd – nawet o 90%! Jak to możliwe? Każdą fakturę za energię elektryczną można podzielić na opłaty stałe, które są zawsze takie same (ich wysokość jest niezależna od zużytych kWh) oraz opłaty zmienne, których wysokość zależy od naszego zużycia w danym okresie rozliczeniowym. Działająca instalacja fotowoltaiczna pozyskuje energię ze Słońca na potrzeby danego budynku, a inwerter zamienia wyprodukowany przez moduły prąd stały na prąd zmienny. Skutkiem tego jest przede wszystkim uniezależnienie się od podwyżek prądu oraz nowych opłat, np. opłaty mocowej.

W przypadku fotowoltaiki w Polsce uzysk energii jest niższy w miesiącach zimowych. Z drugiej jednak strony cieplejsze okresy roku oznaczają nadprodukcję prądu (czyli więcej, niż wynosi zapotrzebowanie na energię elektryczną). Wyprodukowane nadwyżki trafiają do zakładu energetycznego, który je za nas przechowuje (jeśli posiadamy magazyn energii, sami magazynujemy nadprogramowe kWh). Wysłaną energię możemy odebrać w ciągu 12 miesięcy. Dzięki temu nawet wtedy, gdy uzysk z instalacji jest stosunkowo niski, wykorzystujemy wcześniej wyprodukowany prąd z okresu nadprodukcji.

Fotowoltaika i pompa ciepła w Bartoszycach

Fotowoltaika często idzie w parze z innymi rozwiązaniami wykorzystującymi odnawialne źródła energii. Jeśli chcemy “wycisnąć” jak najwięcej korzyści z przydomowej elektrowni, to warto także skorzystać z nowoczesnego źródła ogrzewania, jakim jest pompa ciepła.

Pompy ciepła mogą pozyskiwać energię z powietrza, którą to następnie wykorzystują na potrzeby ogrzania domu. Aby działały, potrzebują energii elektrycznej, która z kolei może pochodzić z instalacji fotowoltaicznej. Tym sposobem nie tylko korzystamy z własnego prądu, ale zapewniamy ciepło niemal zerowym kosztem! Co ciekawe, pompy ciepła mogą pracować w trybie chłodzenia, co jest niezwykle przydatne szczególnie w okresie letnim. Na polskie warunki najlepiej sprawdzi się powietrzna pompa ciepła.

Fotowoltaika Bartoszyce – zyskaj dofinansowanie

Chcesz zainwestować w OZE? Możesz otrzymać dotację zarówno na fotowoltaikę, jak i pompę ciepła. Przykładem niech będzie jeden z najbardziej znanych programów rządowych, czyli “Czyste Powietrze”. Dzięki niemu możesz zyskać nawet 37 000 zł. Boisz się skomplikowanych formalności? Niepotrzebnie – pomożemy w otrzymaniu dotacji.

Dodatkowo osoby inwestujące w odnawialne źródła energii mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która polega na odliczeniu od podstawy opodatkowania kosztu zakupu fotowoltaiki czy pompy ciepła. W ten sposób można odliczyć maksymalnie 53 000 zł na jednego podatnika.

Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę i/lub pompę ciepła? Skontaktuj się z jednym z przedstawicieli w Twoim regionie lub odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie lub Iławie. Przejdź na zieloną stronę mocy i nie przepłacaj za prąd!

Call Now Button