Dofinansowanie na fotowoltaikę na Podlasiu. Urząd rozdaje ponad 50 milionów złotych

Dofinansowanie na fotowoltaikę na Podlasiu oze projekt

57 milionów złotych przekaże mieszkańcom Urząd Marszałkowski w województwie Podlaskim m.in. na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Szukasz wykonawcy do kompleksowej realizacji zadania? Wybierz OZE Projekt.

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne

Program, dzięki któremu mieszkańcy Podlasia mogli starać się o dofinansowanie na wykonanie instalacji fotowoltaicznej pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. I choć pierwotnie w jego budżecie miało znaleźć się 30 milionów złotych, władze województwa postanowiły go niemal podwoić i finalnie do rozdysponowania jest 57 milionów złotych. Z szacunków przedstawionych przez Urząd Marszałkowski wynika, że w regionie powstanie ponad 2 700 nowych instalacji fotowoltaicznych. Kto otrzyma środki na budowę własnej elektrowni? Pieniądze trafią do osób, które w ubiegłych latach zgłosiły się do konkursu, a ich wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Teraz zgłaszający musza wybrać wykonawcę zadania.

Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

Wybierając firmę, która zaopatrzy inwestora w sprzęt oraz zrealizuje zadanie należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych czynników. Dzięki temu będziesz mógł skutecznie wybrać wykonawcę zadania, który nie tylko świadczy usługi w najwyższym możliwym standardzie, ale również pracuje na najlepszej klasy komponentach. Na co zatem należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na własne ekipy monterskie. Etatowi pracownicy firmy są zawsze odpowiednio wyposażeni, przeszkoleni i zgrani, dzięki czemu montaż nie przeciąga się, a do realizacji zdania nie jest angażowany inwestor, bowiem wszystkie informacje przekazywane są pomiędzy pracownikami firmy. Równie ważna jest opieka posprzedażowa i wiarygodność przedsiębiorstwa na rynku. Dzięki temu w przypadku jakichkolwiek problemów z działaniem instalacji zawsze można wrócić do wykonawcy zadania. Aby instalacja była w pełni wydajna, należy przyjrzeć się również instalowanym komponentom. W przypadku modułów powinny być to panele producentów znajdujących się na prestiżowej liście Tier 1, jak np. JA Solar. Najlepsze na rynku falowniki to z kolei produkty takich marek jak Hypontech, Solar-Edge, Fronius czy Sofar Solar.

Kolejne gminy z dofinansowaniem

W sierpniu 2021 roku program został rozszerzony. Dzięki pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego pula programu po raz kolejny została zwiększona, tym razem o niemal 38 milionów złotych. Dzięki temu o pozyskanie środków mogą starać się kolejne gminy z województwa podlaskiego. O których z nich mowa? Chodzi o takie gminy jak:

  • Płaska
  • Bargłów Kościelny
  • Nowinka
  • Korycin
  • Janów
  • Goniądz
  • Gmina Bakałarzewo

Dofinansowanie RPO na instalację fotowoltaiczną na Podlasiu z OZE Projekt

Jeśli otrzymałeś środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na wykonanie instalacji fotowoltaicznej i szukasz wykonawcy zadania skontaktuj się z nami. Gwarantujemy najwyższy standard obsługi oraz opiekę posprzedażową. Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją, ale nie otrzymałeś dofinansowanie, to również możesz się z nami spotkać. Nasi specjaliści dobiorą instalację skrojoną do Twoich potrzeb, a Ty będziesz mógł cieszyć się z darmowej energii elektrycznej.

Zostaw nam swój numer telefonu, a oddzwonimy w ciągu 24 godzin.

Sprawdź czy jesteś mieszkańcem, którejś z poniższych gmin i będziesz mógł ubiegać się o dofinasowanie.

Gmina Wasilków
Gmina Dobrzyniewo Duże
Gmina Mońki
Gmina Miasto Augustów
Gmina Supraśl
Gmina Sztabin
Gmina Szczuczyn
Gmina Drohiczyn
Gmina Turośń Kościelna
Gmina Juchnowiec Kościelny
Gmina Krasnopol
Gmina Siemiatycze
Gmina Raczki
Gmina Suwałki
Gmina Łomża

Gmina Perlejewo
Gmina Grajewo
Gmina Jasionówka
Gmina Białowieża
Gmina Zawady
Gmina Zabłudów
Gmina Szumowo
Gmina Hajnówka
Gmina Suchowola
Gmina Puńsk
Gmina Wąsosz
Gmina Mielnik
Gmina Szudziałowo
Gmina Wyszki
Gmina Narewka

 

Gmina Knyszyn
Gmina Sokółka
Gmina Krynki
Gmina Krypno
Gmina Rajgród
Gmina Choroszcz
Gmina Miejska Hajnówka
Gmina Boćki
Gmina Wiżajny
Gmina Narew
Gmina Filipów
Gmina Turośl
Gmina Zambrów
Gmina Brańsk
Gmina Jeleniewo

Call Now Button