Zyskaj dofinansowanie i zadbaj o środowisko z programem „Czyste Powietrze”

czyste powietrze oze projekt

Rok 2029 to daleka czy bliska przyszłość dla Ciebie? Być może wtedy smog będzie 10 razy większy niż jest teraz. Być może morze nie będzie takie jakie znamy teraz, a klimat w Polsce zmieni się diametralnie? Do tego też roku trwa rządowy projekt dofinansowań pod hasłem „Czyste Powietrze”. Czy warto czekać jednak aż tak długo, by się na niego zdecydować?

Celem programu „Czyste Powietrze” jest zmniejszenie, a nawet całkowite uniknięcie emisji pyłów, a także innych zanieczyszczeń, które są wprowadzane do atmosfery. Z pomocą programu o czyste powietrze mogą zawalczyć posiadacze domów jednorodzinnych, do których skierowana jest akcja. Głównym celem programu Czyste Powietrze jest wymiana przestarzałych pieców, a także kotłów na paliwo stałe oraz ocieplenie budynków. 

Dzięki połączeniu tych dwóch aspektów, możliwe jest zarządzanie energią w sposób efektywny i odpowiedzialny, a oprócz ochrony środowiska, można też poprawić stan domowego budżetu – takie podejście do energii przyniesie bowiem oszczędności. Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub posiadają zgodę na rozpoczęcie budowy. Program przewiduje dofinansowanie m.in.:

  • wymiany starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwo stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania Programu,
  • docieplenia przegród budynku,
  • wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,
  • montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Program „Czyste powietrze” obowiązuje od 19 września 2018 r.  Jego celem jest walka z największymi trucicielami powietrza, jakim są domy jednorodzinne, a ściślej wykorzystywane do ich ogrzewania przestarzałe kotły na paliwa stałe i piece. Dzięki programowi „Czyste powietrze” ten stan ma ulec radykalnej poprawie. Na jego realizację rząd zamierza przeznaczyć w ciągu 10 lat 103 mld zł, A sprawa jest poważna. Polska jest bardzo zacofana we wdrażaniu nowoczesnych systemów ogrzewania, ciężko przebija się do społeczeństwa wiedza o zaletach kompleksowej termomodernizacji. Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją, skontaktuj się z oddziałem w swoim regionie.

Call Now Button