Czy trzeba myć moduły fotowoltaiczne?

Czy trzeba myć panele fotowoltaiczne? oze projekt

Wielu posiadaczy własnych elektrowni zastanawia się czy trzeba myć panele fotowoltaiczne. Mocne zabrudzenia modułów mogą oczywiście spowodować, że instalacja będzie mniej wydajna. Najlepsze firmy fotowoltaiczne korzystają jednak z paneli, które posiadają funkcję samoczyszczenia. Mycie paneli fotowoltaicznych nie musi być więc warunkiem efektywnej pracy instalacji.

Rodzaje modułów fotowoltaicznych

Moduły fotowoltaiczne to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów całej instalacji. To właśnie je, można najczęściej dostrzec na dachu budynku lub usytuowane na gruncie na specjalnych stelażach. Moduły fotowoltaiczne dostępne są w różnych wariantach wizualnych oraz o różnej mocy. Panele występują w klasycznej wersji w srebrnej ramie, a ponadto mamy również dostępne moduły w ramie czarnej oraz w wersji full black, które w całości są w jednolitym, czarnym kolorze. Co z mocą paneli? W tym przypadku wybór jest naprawdę duży i oferta paneli pod względem mocy jest bardzo szeroka. Oczywiście im większej mocy moduły wybierzemy, tym mniej będziemy musieli ich założyć, żeby zbudować tej samej mocy instalację.

Czy trzeba myć panele fotowoltaiczne?

Moduły fotowoltaiczne, z których korzystają najlepsi instalatorzy, nie wymagają czyszczenia, mycia oraz żadnych innych zabiegów. Najwyższej klasy panele są po prostu bezobsługowe. Jak jest w przypadku OZE Projekt? Nasza firma jako jeden z krajowych liderów w branży oczywiście również korzysta z modułów, w których zastosowano takie technologie. W modułach JA Solar, na których pracujemy, zastosowano specjalne rozwiązania, dzięki którym właściciel instalacji fotowoltaicznej nie musi martwić się o nic martwić. Nie potrzebne jest mycie modułów, specjalistyczne czyszczenie, ani żadne inne zabiegi pielęgnacyjne. Po montażu i wymianie licznika, użytkownik może się jedynie cieszyć z darmowej energii elektrycznej, którą produkuje prywatna elektrownia.

Jakie korzyści osiągniesz z założenia instalacji fotowoltaicznej?

Głównym zadaniem instalacji fotowoltaicznej jest produkcja energii elektrycznej. Warto jednak szczegółowo przyjrzeć się korzyściom jakie dzięki temu osiągamy. Pierwszą i najważniejsza z nich jest oczywiście darmowa energia elektryczna. Decydując się na instalacje własnej elektrowni uniezależniamy się również od podwyżek cen energii, a te są niemałe i regularne. W przypadku rolników kolejnym argumentem świadczącym o tym, że warto zainwestować w fotowoltaikę jest możliwość odliczenia kosztów inwestycji od podatku rolnego czy (w sytuacji gdy są VAT-owcami) pełne odliczenie VAT. Warto również wspomnieć, że na instalację fotowoltaiczną można zdobyć dofinansowanie. W przypadku klientów indywidualnych jest to 5 000 zł z rządowego programu „Mój Prąd„.

Wybierz fachowców z OZE Projekt

Jeśli szukasz firmy, która przy zachowaniu najwyższych standardów zamontuje instalację fotowoltaiczną przy wykorzystaniu modułów z funkcją samoczyszczenia, wybierz OZE Projekt. Świadczymy kompleksowe usługi dla klientów indywidualnych, firm oraz gospodarstw rolnych. Dlaczego do realizacji zadania warto wybrać naszą firmę? Przede wszystkim dlatego, że posiadamy szeroko rozwinięte struktury. Nasi doradcy klienta to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki ich wiedzy możesz mieć pewność, że instalacja zostanie odpowiednio zwymiarowana, a komponenty, które zostaną zastosowane przy jej montażu będą dobrane dokładnie do możliwości technicznych jakie daje dach. Skontaktuj się ze specjalistą w swoim regionie i korzystaj ze swojej własnej domowej elektrowni!

Dlaczego warto wybrać OZE Projekt?

W naszych strukturach posiadamy również m.in. Dział Obsługi Klienta, który w imieniu klienta załatwia wszystkie sprawy związane z instalacją fotowoltaiczną w zakładzie energetycznym, pozyskuje dofinansowania oraz załatwia wszystkie inne formalności. Dzięki temu, nasi klienci od momentu nawiązania z nami współpracy nie muszą się o nic martwić. Prowadzimy również monitoring pracy instalacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie kontrolować jej pracę, sprawdzać czy produkcja przebiega bez zakłóceń, a w niektórych przypadków naprawić błąd zdalnie bez konieczności przyjazdu do klienta. To, co jednak klienci często uważają za najważniejsze i na czym skupiamy się od początku istnienia naszej firmy, to fakt, że o skomplikowanych sprawach mówimy prostym językiem.

 

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Call Now Button

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z FORMULARZA!
W NAJBLIŻSZYM CZASIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z PAŃSTWEM