Czy klimatyzacja w bloku jest możliwa?

Czy klimatyzacja w bloku jest możliwa?

Klimatyzacja to doskonały sposób na poprawę komfortu życia. Dzięki niej szybko i skutecznie schłodzisz dowolne pomieszczenie. Wiele osób zastanawia się jednak, czy klimatyzacja w bloku jest możliwa. W tym przypadku miejsce zamieszkania nie stanowi żadnego kłopotu. Urządzenie można zainstalować zarówno w domu jednorodzinnym, jak i mieszkaniu.

Czy klimatyzacja w bloku jest możliwa?

Klimatyzacja to proste w konstrukcji urządzenie. W skład całej instalacji wchodzi bowiem jedynie jednostka wewnętrzna i zewnętrzna. Pierwsza z nich instalowana jest w pomieszczeniu, które ma być chłodzone. Jednostka wewnętrzna to zazwyczaj niewielkie i nierzucające się w oczy urządzenie, które montowane jest pod sufitem. Inwestorzy mogą jednak wybrać wybrać również sprzęt kasetonowy lub na przykład przypodłogowy. Jeśli chodzi o drugą z wymienionych jednostek to, jak sama nazwa wskazuje, zakładana jest ona na zewnątrz budynku. Zwykle w tym celu wykorzystywany jest balkon lub taras. Co w przypadku, gdy nie dysponujesz jednak taką powierzchnią? Czy oznacza to brak możliwości montażu?

Klimatyzacja w mieszkaniu bez balkonu

Czy brak balkonu lub tarasu sprawia, że instalacja klimatyzatora w Twoim mieszkaniu jest niemożliwa? Zdecydowanie nie. Jednostkę zewnętrzną można bowiem zamontować na ścianie. W niektórych przypadkach może okazać się jedynie niezbędna zgoda zarządcy budynku, administratora lub wspólnoty mieszkaniowej. Po wyrażeniu zgody, nic nie staje na przeszkodzie, aby zrealizować inwestycję. Jeśli chodzi o możliwości techniczne, to te również nie są trudne do spełnienia. Specjalne systemy montażowe sprawiają, że nasi specjaliści są w stanie założyć jednostkę zewnętrzną nawet na najwyższych piętrach bloków.

Klimatyzacja z OZE Projekt

Jeśli jesteś zainteresowany montażem klimatyzacji w swoim mieszkaniu, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Specjalizujemy się bowiem nie tylko w montażu jednostek nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również blokach i innych budynkach wielorodzinnych. Co wyróżnia nas sprzęt? Jakość, szybkość montażu i profesjonalna obsługa na każdym etapie inwestycji. Więcej na temat korzyści z posiadania klimatyzacji znajdziesz w zakładce zalety klimatyzacji.

Call Now Button