Co warto wiedzieć inwestując w fotowoltaikę?

fotowoltaika inwestycje oze projekt

Branża fotowoltaiczna rozrasta się z każdym rokiem. Na rynku obecnych jest również coraz więcej firm. Na co zatem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdy wybieramy wykonawcę naszej inwestycji? Poniżej przedstawiamy pięć elementów, na które warto zwrócić uwagę.

I. Ekipy monterskie — co jest najważniejsze?

Może się wydawać, że instalacja fotowoltaiczna, to nic skomplikowanego. Trzeba jedynie podłączyć kilka przewodów, panele przykręcić do dachu i zrobione. Niestety, nie jest to tak proste. Którą firmę powinniśmy zatem wybrać, kierując się tym kryterium? Z pewnością taką, która ma już spore doświadczenie. I nie chodzi tu o wiek monterów, a o liczbę wykonanych instalacji. W OZE Projekt pracuje wielu młodych instalatorów, ale na dachu spędzili już naprawdę dużo czasu. Dzięki temu często słyszymy, że montaż przebiegł sprawnie, a instalacja nie tylko wygląda dobrze, ale przede wszystkim działa bez żadnego zarzutu.

Równie ważnym aspektem jest posiadanie przez firmy fotowoltaiczne własnych ekip monterskich. Dlaczego? Ponieważ monterzy czy elektrycy jeżdżący na instalację stałym zespołem, mogą działać znacznie efektywniej. Ponadto mamy pewność, że instalacja zostanie zrealizowana fachowo i starannie. I to właśnie własne ekipy monterskie, są w OZE Projekt bardzo ważne, dlatego w tym momencie mamy ich w swoich strukturach aż dziesięć.

II. Skąd mogę mieć pewność, że ekipa działa na odpowiednim poziomie?

Odpowiedzialnym i dbającym o klienta firmom zależy nie tylko na tym, żeby instalacja fotowoltaiczna została zrealizowana poprawnie, ale również na tym, żeby całość była przeprowadzona na najwyższym poziomie. OZE Projekt, jako jedyna firma na rynku, po wykonaniu każdej inwestycji, prowadzi badania satysfakcji klienta. Polegają one na wykonaniu telefonu do klienta, w którym pytany jest on o szczegóły pracy monterów. Chodzi m.in. o to czy po zakończeniu prac, na miejscu zachowany został porządek oraz czy monterzy udzielili wszystkich niezbędnych informacji, jak obsłużyć sprzęt.

III. Jak załatwić wszystkie formalności?

Firma dbająca o klienta, poprowadzi go przez cały proces inwestycji krok po kroku. Oznacza to, że klient nie zostanie „odprawiony z kwitkiem” po wykonaniu instalacji. OZE Projekt jest cały czas w kontakcie ze swoim klientem. Po wykonaniu inwestycji, pracownicy biura załatwiają wszystkie formalności z zakładem energetycznym. Pomagają również zdobyć dofinansowanie z programów rządowych czy samorządowych, a także załatwić ulgi podatkowe.

Jeśli instalacja już działa, to wtedy również jest ona monitorowana przez instalatora. Cały proces jest prowadzony zdalnie, a w przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w działaniu instalacji, firma podejmuje natychmiastowe kroki, w celu ich wyeliminowania.

IV. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę?

Nikt z nas nie lubi czytać długich regulaminów. Jeśli już jednak podejmiemy się tego wyzwania, to często i tak znajduje się w nim wiele niezrozumiałych zapisów. Część regulaminowych kruczków, można też niestety łatwo pominąć. Niewielka czcionka czy umiejscowienie drobnych paragrafów w mało widocznych miejscach na stronie, może w przyszłości doprowadzić nas do wielu kłopotów.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na instalację fotowoltaiczną, powinniśmy zatem zwrócić również uwagę na format umowy, która została nam zaoferowana. W OZE Projekt umowa jest czytelna, przejrzysta i krótka. Ważne jest również to, że przedstawiciel firmy czyta umowę z klientem oraz szczegółowo wyjaśnia jej warunki. Po co? Żebyśmy dokładnie wiedzieli, co podpisujemy.

V. Czym wyróżniają się najlepsze firmy w branży?

Najlepsze firmy z branży fotowoltaicznej można rozpoznać po prostu po liczbie zadowolonych klientów, którzy tym samym stają się ambasadorami marki. W parze z zadowolonymi klientami najczęściej idą również nagrody. W branży organizowanych jest wiele konkursów i gali, podczas których wybierane są firmy m.in. najlepiej montujące instalacje czy wprowadzające najlepsze rozwiązania w branży.

Czołowe firmy, w tym OZE Projekt należą również do stowarzyszeń. Największym z nich, do których należy nasza firma, bez wątpienia jest Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV. To pozarządowa organizacja, której głównym celem jest propagowanie oraz promocja rozwoju fotowoltaiki w Polsce.

Call Now Button