Carport fotowoltaiczny to innowacyjne rozwiązanie dla Twojego domu, firmy lub gospodarstwa. 

CARPORT w ofercie oze projekt

Wiata fotowoltaiczna, czyli tzw. Carport to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie praktyczne rozwiązania. Wraz z początkiem lutego 2021 fotowoltaiczny Carport wszedł do oferty OZE Projekt. 

System CARPORT WSC 001 i 002 to konstrukcja mocowana do fundamentu, która jest jednocześnie fotowoltaiczną wiatą samochodową. Ilość zamontowanych modułów na jeden samochód to 9 sztuk, na dwa samochody 18 sztuk.  Konstrukcja wykonana jest z wyjątkowo odpornego na korozję Magnelisu oraz stali ocynkowanej ogniowo. Istnieje możliwość rozbudowy o kolejne moduły konstrukcji.

Dzięki instalacji Carportu fotowoltaicznego zyskasz:

ZDROWE ŻYCIE
NISKIE RACHUNKI
DUŻE OSZCZĘDNOŚCI

Co to jest wiata fotowoltaiczna (carport)?

Fotowoltaiczna wiata parkingowa to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą garażować swój samochód i mieć z tego dodatkowe korzyści w postaci darmowej energii elektrycznej.  Fotowoltaika dla domu pod postacią wiaty fotowoltaicznej niesie za sobą mnóstwo zalet. Dodatkowo Carport może być również idealnym rozwiązaniem, aby ładować samochody elektryczne, montując przy nim stację ładowania pojazdów.

Carport fotowoltaiczny może być wykorzystywany nie tylko w przypadku parkingów domowych, ale także sprawdza się idealnie w firmach czy nawet gospodarstwach rolnych. Konstrukcja wykonana z niezwykle wytrzymałych materiałów zapewnia odporność na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, co przekłada się na długi czas użytkowania.

Co ważne, wolnostojące wiaty fotowoltaiczne (carporty) można także rozbudować w miarę potrzeb powiększając przestrzeń o nowe miejsca parkingowe, a co za tym idzie dodatkowe moduły fotowoltaiczne.

Carport przy domu — dlaczego wiata fotowoltaiczna to dobry pomysł?

Podsumowując, zastosowanie wiat fotowoltaicznych  to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy samochodów elektrycznych lub hybrydowych, ale nie tylko. Dzięki instalacji Carportu nie tylko ochronisz swój samochód, ale i zaczniesz produkować własną ekologiczną i tanią energię elektryczną. Technologia tego typu jest łatwa w montażu i może obniżyć koszty budowy nieruchomości. Nie musisz budować garażu czy tradycyjnych wiat garażowych.

Zdecyduj się na wiatę fotowoltaiczną wolnostojącą, jeśli:

  • konstrukcja budynku nie pozwala na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na dachu;
  • dach budynku jest zacieniony, np. przez stojące w pobliżu wysokie drzewa;
  • nie chcesz wykorzystywać odnawialnych źródeł energii do zasilania lub ogrzewania domu, a jedynie do ładowania samochodu elektrycznego czy hybrydowego;
  • nie masz możliwości zainstalować instalacji fotowoltaicznej na gruncie;
  • chcesz połączyć rozwiązania ekologiczne z praktycznymi.


Dane techniczne

Rodzaj systemuCARPORT
UkładPoziomy
MontażMocowanie do fundamentu
Ilość rządu3
Kąt nachylenia10
MateriałMagnelis
PrzeznaczenieMikroinstalacje,Komercyjne
BifacialTak
Chcesz wiedzieć, ile dokładnie zyskasz dzięki fotowoltaice?

Prześlij nam swój numer telefonu, odezwiemy się do Ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązania!