Bezkosztowa turystyka a fotowoltaika

bezkosztowa turystyka oze projekt

Masz pensjonat, ośrodek wypoczynkowy lub gospodarstwo agroturystyczne nad morzem, na Mazurach lub w innym regionie Polski? Zastanawiasz się jak obniżyć koszty funkcjonowania swojego biznesu? Dobrym sposobem, może okazać się założenie instalacji fotowoltaicznej, dzięki której obniżysz rachunki elektryczne nawet o 90 proc.

Bezkosztowa turystyka: jak to zrobić?

Prowadzenie ośrodka wypoczynkowego, gospodarstwa agroturystycznego czy pensjonatu to z pewnością spore korzyści, szczególnie w sezonie letnim, ale też spore wydatki. Jakie mogą być jednak sposoby na oszczędzanie? Każdemu przedsiębiorcy zależy na najwyższym standardzie oferowanych usług, więc nie mogą one mieć wpływu na jakość. Doskonałym przykładem, może być jednak instalacja fotowoltaiczna. Jakie korzyści osiągamy z posiadania własnej elektrowni? Przede wszystkim znacznie obniżamy rachunki za energię elektryczną, bo nawet o 90 proc. Ponadto, uniezależniamy się od cen energii, które nieustannie rosną. Ważnym czynnikiem jest również to, że istnieją dogodne formy finansowania inwestycji. Dzięki korzystnemu kredytowi, możemy zamienić nasze dotychczasowe rachunki za energię elektryczną, na spłatę rat. W ten sposób, po kilku latach spłacimy całą inwestycję, ale niskie rachunki za prąd będziemy płacić znacznie dłużej. Warto również odnotować fakt, że istnieje wiele dofinansowań, które pozwalają skutecznie obniżyć ostateczną cenę założenia instalacji fotowoltaicznej.

Bezkosztowa turystyka i pompa ciepła zamiast pieca

Dobrym pomysłem na obniżenie stałych zobowiązań, może okazać się również inwestycja w pompę ciepła. Źródła ciepła wykorzystujące paliwa stałe powodują to, że przed każdym sezonem grzewczym musimy przygotowywać opał. Oprócz tego przez cały rok musimy martwić się o przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Co powiedziałbyś na pompę ciepła, dzięki której będziesz mógł o tym wszystkim zapomnieć? Inwestycja właśnie w to źródło ciepła jest gwarancją wyjątkowego komfortu. Co ważne, w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, praca pompy ciepła jest niemal bezkosztowa. O oszczędnościach, warto pomyśleć również jeszcze przed rozpoczęciem budowy nowego budynku. Dlaczego? Dzięki pompie ciepła nie będziesz potrzebował kotłowni, kominów oraz budynku gospodarczego, w którym musisz przechować opał.

Chcesz poznać dodatkowe korzyści płynące z posiadania instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła? Jesteś zainteresowany wyceną? Wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi specjalistami w swoim regionie

Call Now Button