BADANIA SPIROMETRYCZNE W OLSZTYNIE!

Badania spirometryczne olsztyn oze projekt

OZE PROJEKT FOTOWOLTAIKA i mobilna-przychodnia.pl zapraszają na darmowe badania spirometryczne.

Badanie odbędzie się 29.11.2019 w godzinach 8:00-14:00 Spirobus będzie czekać na Placu Solidarności.

Rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach przyczynia się do pogarszającej kondycji płuc Polaków. Badanie pozwoli ocenić Twoją wydolność oddechową, dzięki czemu można rozpoznać obstrukcyjną chorobę płuc, a także określić stopień kliniczny astmy oskrzelowej.

Czym jest Spirobus?

Spirobus to samochód wyposażony w spirometr, który umożliwia pacjentom mobilne badania spirometryczne.

Po co mi badanie spirometryczne?

Spirometria to badanie, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oskrzelowego. Określa poziom rezerwy wentylacyjnej układu oddechowego. Pozwala wykryć takie choroby jak Astma i POCHP czyli obdurację płucną. Badanie spirometrem trwa kilka minut. Lekarz po przeprowadzanym badaniu wydrukuje i omówi wyniki badań z pacjentem.

Jak mam przygotować się na badania?

– założyć wygodne ubranie niekrępujące ruchów brzucha i klatki piersiowej – minimum 30 minut przed badaniem nie wykonywać intensywnego wysiłku – minimum 1 godzinę przed badaniem powstrzymać się od papierosa (najlepiej zachować odstęp 24h) – minimum 2 godziny przerwy między obfitym posiłkiem a badaniem spirometrycznym

Przeciwskazania:

– osoby po spożyciu alkoholu – po zawale lub udarze – po operacji gałki ocznej w ciągu 1 roku – z wszczepionym stymulatorem serca – z wszczepionymi stendami – kobiety w ciąży – po zabiegu inwazyjnym w ciągu 1 roku

Jak mam zapisać się na badania?

Skontaktuj się z nami telefonicznie i zapisz się na badania spirometryczne. Rejestracja, badanie oraz omówienie wyników z lekarzem jest darmowe!

TEL. 882-146-555 PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: 12:00 – 15:00

Call Now Button