„Mój Prąd” – 5 000 zł dotacji na fotowoltaikę

Mój prąd wnioski oze projekt

Co zyskasz?

We wtorek, 23.07.2019, Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział uruchomienie programu „Mój Prąd”, zakładającego bezzwrotne dopłaty do instalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych. Program ma na celu dofinansowanie zakupu instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych. Ministerstwo szacuje, że w ramach programu powstanie 200 tysięcy takich instalacji. Kwota jednorazowego dofinansowania wyniesie maksymalnie 5000 złotych, a budżet całego programu wynosi aż 1 miliard złotych!

Warunki dofinansowania

Aby uzyskać dofinansowanie należy złożyć specjalny wniosek. Będą mogły go składać tylko osoby fizyczne. Dofinansowanie dotyczyć będzie instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kWp. Wnioski dostępne będą na stronie Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wniosek wraz z umową z siecią energetyczną i fakturami za instalację rozpatrzą eksperci z NFOŚiGW – decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Eksperci z NFOŚiGW potwierdzają, że dofinansowanie z programu „Mój Prąd” będzie można połączyć z ulgą termomodernizacyjną. Co ważne, OZE Projekt Fotowoltaika pomoże Ci na każdym etapie pozyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej.

Jesteś zainteresowany Programem „Mój Prąd”?OZE Projekt Fotowoltaika zajmuje się kompleksową obsługą instalacji fotowoltaicznych –  od doboru mocy i sprzętu, przez zaprojektowanie, montaż, przyłączenie do sieci i wszystkie formalności, po stały monitoring pracy instalacji. Mamy doświadczenie w pozyskiwaniu dofinansowania na fotowoltaikę – dla naszych klientów pozyskaliśmy już łącznie 1 153 418,57 zł., każdy z naszych wniosków został skutecznie zrealizowany. Skontaktuj się z nami: 89 672 40 30

Moj Prad - aktualizacja 25.07.2019 rok

Skąd wziął się Program „Mój Prąd”?

Dbałość o środowisko naturalne skłania polityków do konkretnych działań na rzecz obniżenia emisji CO2 i zwiększania odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym. Polska ma tzw. zobowiązanie klimatyczne wobec Unii Europejskiej, zakładające udział OZE w ww. miksie na poziomie 15% do 2020 roku.

Fotowoltaika ma się walnie przyczynić do osiągnięcia wspomnianego wyniku. Warto zwrócić uwagę, że Polska jest również jednym z sygnatariuszy Porozumień Paryskich – ogólnoświatowego planu działania na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia.

Call Now Button